WU19 - Dánky využili presilovku a rozhodli už v prvom polčase

Streda, 5.10.2022 17:00 | Posledná aktualizácia 6.10.2022 12:48
Strelkyňa slovenského gólu Aneta Surová.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

POPRAD (SFZ) - Vstup do prvej fázy kvalifikácie o postup na ME tímov žien do 19 rokov slovenským reprezentantkám nevyšiel. V prvom dueli 4. skupiny podľahli Dánsku 1:6, gól Slovenska strelila Aneta Surová. Zápas výrazne ovplyvnilo vylúčenie slovenskej obrankyne už v 23. minúte. Najbližšími súperkami zvereniek trénera Jozefa Jelšica budú v sobotu o 17.00 Angličanky.

Dánky začali aktívne a v prvých pätnástich minútach zahrávali päť rohových kopov, ani z jedného však nič nevyťažili. V 15. minúte mali obrovskú šancu, ale stopérka Barbora Vargová stihla odvrátiť loptu pred bránkou, predtým dve strely chytila brankárka Marína Štefániková.

V 22. minúte sa však súperky dočkali, keď po nastrelenej ruke Zuzany Nárožnej v pokutovom území odpískala rozhodkyňa penaltu. Tú bezpečne premenila Johanna Sörensenová.

Z protiútoku predviedla peknú individuálnu akciu Michaela Ferencová, ale jej center nenašiel v šestnástke spoluhráčky. V 23. minúte prišiel zásadný zlom v zápase. Na polovici Dánska pri outovej čiare faulovala Lenka Mazúchová dánsku protihráčku a na prekvapenie všetkých španielska hlavná rozhodkyňa vytiahla červenú kartu - argumentovala, že naša futbalistka potiahla súperku za vlasy, čo vyhodnotila ako hrubé nešportové správanie. Nepomohli protesty a ani dohováranie od štvrtej arbiterky.

Dánky do polčasu pridali ešte dva góly - oba strelila Emilía Ásgeirsdóttirová po tom, ako sa prešmykla cez obranu. Do šatní šli súperky s jasným náskokom 3:0.

V 56. minúte uzavrela hetrik Ásgeirsdóttirová, ale slovenské dievčatá sa nevzdali. Napriek oslabeniu v 60. minúte znížili. Rohový kop rozohrala Karolína Bayerová, loptu vrátila do vápna Paulína Hrdličková a nikým nekrytá Aneta Surová strelila prvý gól nášho tímu.

Výsledok ešte upravila Ajla Habibovičová na 5:1 a v samom závere pridala svoj štvrtý gól z pokutového kopu Emilía Ásgeirsdóttirová.

TRÉNER SR WU19 JOZEF JELŠIC: „Bol to pre nás veľmi krutý scenár. Penalta, červená karta...proti takému súperovi ako je Dánsko je veľmi ťažké hrať. Druhý polčas sme napriek tomu odbojovali, odjazdili, dievčatám musím poďakovať, že sa nedali vyhodiť a dohrali zápas so cťou. Dánsko je špička mládežníckeho dievčenského futbalu, keď hráte s nimi o jednu menej, je to pre ne ešte ľahšie. Určite sme si to takto nepredstavovali, ale je to turnaj, ideme ďalej, musíme sa zomknúť, čakajú ná ďalšie dva zápasy.“

WU19
05.10.2022
15:00
NTC Poprad (Poprad)
1 - 6
Dánsko WU19

0'
15:00
Zuzana Nina Nárožná
WU19
21'
22'
Pokutový kop
Jóhanna Sörensen
Dánsko WU19
Lenka Mazuchová
WU19
23'
33'
Emilía Ásgeirsdóttir
Dánsko WU19
39'
Dánsko WU19
15:45
45'
16:00
46'
Marie Fisker Odgaard
Dánsko WU19
Striedajúci hráč: Sarah Tofft
Darina Hrúziková
WU19
Striedajúci hráč: Paulina Hrdličková
46'
55'
Clara La Cour
Dánsko WU19
Striedajúci hráč: Anna Walter
55'
Pernille Sanvig
Dánsko WU19
Striedajúci hráč: Asii Berthelsen
56'
Dánsko WU19
Michaela Ferencová
WU19
Striedajúci hráč: Frederika Kovalikova
59'
Adela Vašáková
WU19
Striedajúci hráč: Nina Matušicová
59'
Aneta Surová
WU19
60'
69'
Ajla Habibovic
Dánsko WU19
72'
Dánsko WU19
Striedajúci hráč: Dikte Bang
72'
Dánsko WU19
Striedajúci hráč: Jennifer Oceanne Einlykke
WU19
Striedajúci hráč: Sofia Jalakšová
81'
Karolína Bayerová
WU19
Striedajúci hráč: Patricia Weisskirchen
81'
86'

10
21'
11
Karen Mak
13
46'
14
59'
15
81'
17
23'
18
59'
19
Gól z hry - 60'
81'

Gól z hry - 69'
72'
10
55'
11
55'
15
Mariann Högh Nielsen
17
46'
18
Pokutový kop - 22'
72'