logo
Reprezentácia

WU19 - Nespokojnosť, sklamanie. Všetko sa nám vypomstilo, hovorí tréner

Tréner Jozef Jelšic bol po 2. kole kvalifikácie nespokojný a sklamaný.
Tréner Jozef Jelšic bol po 2. kole kvalifikácie nespokojný a sklamaný.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Po nesplnení cieľa nemôže byť spokojnosť a tréner reprezentácie dievčat do 19 rokov Jozef Jelšic to potvrdil. Tímu sa v 2. kole kvalifikácie ME nepodarilo postúpiť z Ligy B do Ligy A. Na domácom turnaji prehrali slovenské futbalistky s Čiernou Horou 2:3, tá následne zdolala Azerbajdžan 3:0 a bolo rozhodnuté. Z trojčlennej skupiny postúpil vyššie iba víťaz a tímu trénera Jelšica už triumf 4:0 nad Azerbajdžanom nestačil. Po pár dňoch sme sa s koučom obzreli za neúspešnou kvalifikáciou.

Na jeseň 2023 nebude mať Slovensko zastúpenie v mládežníckych kvalifikáciach dievčat v Lige A. Tím WU17 zostúpil v druhom kole z áčka do béčka, tím WU19 na domácom turnaji nepostúpil do áčka. „Družstvo WU17 malo turnaj v Lige A, ktorý je pre nás ťažký, vyhodnotili sme to, že súperi boli jednoznačne lepší. Momentálne nemáme takú silu, aby sme ich dokázali porážať. Čo sa týka WU19, tu je veľké sklamanie z výsledku, sklamanie z toho, že sme nepostúpili. Musím povedať, že sme očakávali, že zvládneme oba zápasy. No jeden sme nezvládli. Prevláda sklamanie a, samozrejme, nespokojnosť,“ povedal hneď na úvod tréner Jozef Jelšic.

Prvý zápas s Čiernou Horou, ktorá bola žrebovaná z koša za nami, však rozhodol. „Neviem, či sme si mysleli, že sa súper porazí sám...že sa dá zápas zvládnuť bez toho, aby sme išli do toho naplno a robili veci, ktoré chceme. I keď sme v druhom polčase už dominovali, nestačilo to. Také chyby, ako sme spravili, a dva góly, ktoré sme dostali, je proti takémuto súperovi trestuhodné. Aby ste otočili taký zápas (prehrávali sme 0:2, neskôr 1:3 - pozn. autora), potrebujete aj šťastie a to sme nemali teraz, vypomstilo sa nám to všetko,“ priznal kormidelník dievčenských národných tímov.

„Musím jedným dychom dodať, že nám v kvalifikácii chýbalo v tíme päť hráčok, ktoré boli stabilné a keby boli zdravé, tak by hrali. Hrdličková, Vašáková, Pivarčiová, Szabová, Múčková... to sú hráčky reálne do základnej zostavy. My, žiaľ, nemáme takú širokú základňu, aby sme dokázali s takýmito stratami zvládnuť turnaj. Nechcem sa vyhovárať, ale tu zasiahlo fakt veľa faktorov. Aj napriek tomu všetkému, je to veľké sklamanie. Toto bude veľké ponaučenie, aby sa nám to už viac nestalo.“

Na jeseň tím WU19 odštartuje kvalifikáciu v Lige B, no na druhej strane, pri potenciálnom postupe bude družstvo na jar v hre o ME. Bude tento fakt pôsobiť ešte viac motivačne? „Vyhodnocovali sme túto situáciu a je to možno pre nás vhodnejšie, ako ísť z áčka a bojovať o udržanie. Takto, keď sa ukáže sila tímu, ktorý si vybojuje postup z béčka, tak si na jar zahrá medzi najlepšími. Je to asi plynulejšie. V prípadoch, ako doteraz, sme išli v jeseň na ťažký áčkový turnaj, pred ktorým nám možno chýbali zápasy na rozohratie, keďže tí súperi v elitnej lige sú fakt kvalitní,“ vysvetlil Jelšic.

Kouč má za sebou náročné týždne, kvalifikáciu WU17, pár dní voľna, kvalifikácia WU19 a aktuálne je s tímom WU16 na UEFA Development turnaji na Malte. Necíti už únavu? „Tak už určite nejaká je. Je to toho dosť, zrazy išli za sebou, dohrali sme zápas a hneď v ten deň sme leteli s ďalším tímom. Ale je to moja práca, ktorá ma baví a občas to aj takto vyjde. Nepozeráme na únavu, pracujeme,“ uzavrel Jozef Jelšic.

Značky