logo
Reprezentácia

WU19 – Skladáme nový tím, ale vieme, čo treba zlepšiť, hovorí po prvom zraze tréner Jelšic


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

NEMŠOVÁ (SFZ) – Prvé letné zrazy v mládežníckych reprezentáciách bývajú „oťukávacie“ a inak to nebolo ani v tíme WU19. Družstvo sa oproti minulej sezóne zmenilo, zostalo pár dievčat a doplnili ich baby, ktoré postúpili z WU17, ale i úplne nové mená. Po dvoch prípravných zápasoch s Českom (1:1, 0:1) sme sa rozprávali s trénerom Jozefom Jelšicom.

„Na novom tíme je vidieť, že viaceré hráčky ešte nehrali medzištátne zápasy. Navyše sme na začiatku sezóny, v kluboch trvali prípravy veľmi krátko. Bolo to vidieť v druhom zápase, že nie sme ešte fyzicky dobre pripravení, aby sme zvládli v takom krátkom čase dva ťažké zápasy,“ začal na úvod Jozef Jelšic.

Prvý duel odohrali naše dievčatá na Morave v Dolnom Němčí. Po góle kapitánky Karen Mak viedli, ale v závere domáce vyrovnali. „V tomto zápase sme určite boli v prvom polčase futbalovejší, vytvárali sme si šance z krídelných priestorov, ale dostali gól v 79. minúte po veľkej hrúbke. Ale okrem toho sme ten zápas zvládli veľmi dobre. V druhom sme okrem úvodnej pätnásťminútovky a samého záveru bojovali dosť sami so sebou. Bolo vidieť, že Češky nás fyzicky prevýšili, nestíhali sme v osobných súbojoch. Problémom bola aj prechodová fáza, kde sme sa tlačili k obrane a po zisku lopty sme nemali hráčky, ktoré by podporovali útok. Preto sme aj súpera veľmi málo ohrozili,“ zhodnotil zápasy kouč našich dievčenských výberov.

V nominácii sa objavili aj nové mená, ktoré si predtým v mládežníckych tímoch ešte nezahrali. „Stále hľadáme hráčky pre reprezentáciu WU19. Po minulej sezóne nám odišla kompletná obrana (dievčatá skončili v tejto vekovej kategórii – pozn. aut.), musíme budovať novú štvoricu, máme problém ako všade s krajnými obrankyňami. Skúšame to lepiť s krídlami, nakoľko ich máme dosť kvalitných, ale tam zase trpí naša ofenzívna sila. Tým, že to posúvame, nie sme tak nebezpeční smerom dopredu. Nové dievčatá nám dobre zapadli, i keď je vidieť, že sú tu prvý raz, najmä v taktickej stránke, ale čo sa týka bojovnosti a nasadenia, niet im čo vyčítať,“ pridal tréner. 

Úvod sezóny býva náročný, ale treba nájsť aj pozitíva. „Určite áno, dievčatá sme za prvý zápas pochválili. Vždy chceme hľadať pozitíva, ale musíme aj povedať, čo nefunguje. Aj keď sa to ťažšie počúva, ale treba o tom hovoriť, aby baby vedeli pracovať v kluboch a zlepšovať sa a aby vedeli, čo im chýba na medzinárodnú úroveň,“ uzavrel tréner Jelšic. 

Najbližšie čakajú tím v septembri dva prípravné zápasy so Škótskom a Maďarskom a v októbri domáci turnaj kvalifikácie ME 2023 (Dánsko, Anglicko, Slovinsko).

Značky