WU19 – Tesná prehra s Českom, v poslednom dueli s Portugalskom už musia bodovať

Sobota, 23.10.2021 09:19 | Posledná aktualizácia 26.10.2021 08:00

FARO (SFZ) – Futbalová repre dievčat WU19 prehrala v druhom zápase prvej fázy kvalifikácie ME s Českom 1:2. Slovenské reprezentantky v poslednom dueli musia bodovať.

Už pred odchdoom do Portugalska tréner Jelšic prízvukoval, že trio Slovensko, Česko, Portugalsko si to rozdá o dve miesta, ktoré zaručujú šancu aj na jar bojovať o ME.

Po úvodnej desaťminútovke federálneho derby mala sľubnú príležitosť Karina Pelikánová, no brankárka Fuchsová jej nedovolila skórovať, rovnako ako o 20 minút neskôr Patrícii Mudrákovej.

Krátko po prestávke udreli Češky, keď už v 47. minúte skórovala Ducháčková. Po hodine hry sa zastreľovala Laura Retkésová, ktorá napokon v 66. min. vyrovnala.

Češky však išli v 74. min po presnom zásahu Kochanovej opäť do vedenia a udržali ho až do konca. V samom závere mohla vyrovnať kapitánka Pelikánová, no zasiahla česká brankárka.

Naše futbalistky majú na konte dve prehry a keď sa chcú udržať v Lige A a postúpiť do jarnej druhej fázy, musia v záverečnom zápase zdolať domáce Portugalsko. To podľahlo Španielsku 0:4.

JOZEF JELŠIC (tréner WU19): „Z našej strany to bol výborný výkon, boli sme aktívnejší, súpera sme nepúšťali do hry, no dostali sme dva smolné góly po našich chybách, ktoré nás obrali o dobrý výsledok. Z našej strany však bola slabá efektivita pri šanciach."