logo
Reprezentácia

ŽENY A – Mária Korenčiová z Milána do Levante!

Utorok, 4.1.2022 12:30 | Posledná aktualizácia 4.1.2022 12:40
Španielsky klub oznámil príchod slovenskej brankárky s jej fotografiou už vo svojom drese.
Španielsky klub oznámil príchod slovenskej brankárky s jej fotografiou už vo svojom drese.
autor: LEVANTE UD FEMENINO, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – V decembri hovorila naša brankárska jednotka Mária Korenčiová v rozhovore pre futbalsfz.sk o svojich očakávaniach, že rok 2022 bude pre ňu rokom zmien. Zásadná zmena sa udiala hneď s príchodom januára: Majka mení dres, ide do španielskeho Levante! Zmluvu uzavrela na šesť mesiacov, do 30. júna 2022.

Veľa napovedal už jej status na instagrame v posledný deň roka 2021, ktorý prebral i milánsky klub. V ňom Korenčiová doslova uviedla: „Po tri a pol nádherných rokoch je čas spustiť novú výzvu. Chcem poďakovať personálu, hráčom a fanúšikom AC, ktorých som na tejto ceste stretla, veľa som sa tu naučila a vyrástla som. Ďakujem, že ste ma vždy podporovali a verili mi, bolo mi potešením byť súčasťou milánskej rodiny. Už sa neviem dočkať, čo mi prinesie budúcnosť! Čoskoro.“

V prvý utorok roku 2022 všetko do seba zapadlo aj administratívne tak, ako malo. Klub Levante UD Femenino tak zverejnil fotografiu svojej novej posily už v aktuálnom drese – Máriu Korenčiovú.

„Levante UD Femenino má v ženskom futbalovom prostredí veľmi dobré meno a som naozaj rada, že môžem byť jeho súčasťou,“ povedala bezprostredne po príchode do tréningového centra španielskeho klubu pre futbalsfz.sk spokojná slovenská brankárka.

Tá tak ochutná futbal v poradí v šiestej najvyššej súťaži, po slovenskej (Slovan Bratislava), českej (Slavia Praha), nemeckej (Sand a Freiburg), švajčiarskej (Neunkirch) a talianskej (AC Milan) teraz teda španielska Primera Iberdola.

Mimochodom, s kádrom milánskeho AC sa okrem Korenčiovej už rozlúčili aj Talianka Claudia Mauri a Španielka Vero Boquete.

Peter Šurin

Značky