logo
Reprezentácia

ŽENY A – Pred zápasom s Chorvátskom: Všetci vieme počítať, poďme na to

Štvrtok, 30.11.2023 14:00 | Posledná aktualizácia 30.11.2023 14:38
Tréneri - vľavo hlavný Peter Kopúň, vpravo asistent Michal Švihorík - majú jasno o hernom pláne, ešte musia rozhodnúť o zložení základnej jedenástky a potom vnímať, ako si so zápasom s Chorvátskom poradia dievčatá.
Tréneri - vľavo hlavný Peter Kopúň, vpravo asistent Michal Švihorík - majú jasno o hernom pláne, ešte musia rozhodnúť o zložení základnej jedenástky a potom vnímať, ako si so zápasom s Chorvátskom poradia dievčatá.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

VELIKA GORICA (SFZ) – Všetci vieme, o čo v piatok ženskej reprezentácii ide: má prvý skupinový mečbal. Ak ho využije, teda v zápase s domácim Chorvátskom zaboduje, nemôže skončiť horšie ako na 2. priečke (v tejto chvíli ešte aj s matematickou teóriou zabojovať o tú najvyššiu, pretože dve kolá pred koncom súťaže má vedúce Fínsko náskok 5 bodov) a to by znamenalo istú účasť vo februárovej baráži o A-skupinu.

„Ciele, ktoré sme si definovali ešte vlani, sme napĺňali z pohľadu koncepčných parametrov, ale nie výkonov. Od novembra minulého roku sme postupne viac a viac napĺňali parametre výkonov. Ak by sme dosiahli, čo sme chceli  - zabojovať o A-skupinu – tak by sme splnili ročný cieľ. Naplnenie ďalších úloh, teda rozvoj hráčok či identifikácia talentov, je stále pred nami,“ tréner Peter Kopúň vníma aj piatkový zápas ako jednu métu na ceste za dlhodobým cieľom pozdvihnutia úrovne ženskej reprezentácie v medzinárodnom meradle.

Preto nehovorí o súboji s Chorvátskom ako o zápase roka. „Taký bol pre nás aj ten októbrový s Rumunskom a bude aj ten druhý decembrový, s Fínskom,“ a zopakoval aj základnú tézu svojej práce s týmto tímom: „Šli sme si to svoje a pôjdeme si naďalej.”

Káder, do ktorého premiérovo pribudla 19-ročná Sofia Anna Škerdová, má za sebou vyše sedemhodinovú cestu autobusom do dejiska stretnutia, výprava sa ubytovala v hoteli Garden Hill a rozbehla tradičný predzápasový program.

Naplno zaberá medicínsky tím, robí všetko pre to, aby mal tréner k dispozícii zdravé hráčky, niektoré šrámy sa ale ukázali vážnejšie. Mnohé o zdravotnom stave ukáže štvrtkový podvečerný predzápasový tréning, „po ňom si všetky informácie vyhodnotíme a dosadíme ich do herného plánu na súboj s Chorvátskom,“ povedal tréner.

Poďme na to! vyzval kapitán mužskej reprezentácie Milan Škriniar všetkých pred kľúčovým zápasom s Islandom a tu a teraz je miesto jeho slová zopakovať aj pre ženský slovenský tím.

O nálade v tíme, výsledkovej méte a ďalších tradičných predzápasových témach hovoria vo videách asistent trénera Michal Švihorík a stredopoliarka Diana Lemešová. Tá nemá na prvý vzájomný zápas s týmto súperom najlepšie spomienky a to napriek nášmu víťazstvu 4:0. Na konci I. polčasu bola totiž vylúčená... „O to viac si chcem užiť odvetu!“ reagovala odhodlane (a viac vo videu).

Peter Šurin

Značky