logo
Reprezentácia

ŽENY A – Tréner Kopúň po tesnej prehre so Škótskom: Som na dievčatá hrdý

Streda, 10.4.2024 09:09 | Posledná aktualizácia 10.4.2024 10:02


lavicka pri hymne_kopun_svihorik_krnac.jpg
Tréner Peter Kopúň (prvý zľava) a jeho realizačný tím.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

GLASGOW (SFZ) – Atmosféra po kvalifikačnom zápase o postup na ME 2025 so Škótskom, v ktorom slovenské futbalistky podľahli domácim hráčkam tesne 0:1, bola veľavravná. V kabíne bolo ticho, do reči nebolo nikomu. Slovo si zobral tréner nášho družstva Peter Kopúň a zazneli najmä pochvalné slová. 

„Som na vás hrdý. Boli ste vyrovnaným súperom favoritovi našej skupiny a na tomto výkone môže stavať,“ zamyslel sa pri svojom hodnotení zápasu Kopúň.

„Bol to veľmi náročný zápas. Mrzí ma to, že sme mali dnes na remízu a mohli sme odísť s bodom,“ hodnotila skúsená brankárka Mária Korenčiová, ktorá svoj tím neraz podržala skvelými zákrokmi.

Oproti domácemu zápasu s Izraelom (2:0) urobil kouč našich hráčok v základnej zostave iba jednu zmenu, keď namiesto Diany Lemešovej poslal na ihrisko Ľudmilu Maťavkovú. „Samozrejme, že ma to potešilo. Snažila som sa trénerovi dôveru vrátiť,“ povedala po stretnutí Maťavková.

Stretnutie pre zranenie členka nedokončila Nikola Rybanská, ktorú už v 33.minúte musela nahradiť Laura Žemberyová. Tá zvádzala s obranou domácich tvrdé súboje, ale vytúžený gól sa jej streliť nepodarilo. „Snažila som sa zakončiť každú jednu šancu, ale nebolo to jednoduché. Verím, že v odvete u nás im to vrátime, pretože sme podali výkon, na ktorom môžeme stavať,“ priblížila šikovná útočníčka Žemberyová.

V máji čaká slovenské futbalistky v kvalifikácii ME Srbsko, s ktorým si naše dievčatá zmerajú sily najskôr na ich pôde 31. mája a potom ich privítame v Trnave 4. júna.

mr

Značky