logo
Reprezentácia

ŽENY A – Tréner Kopúň privítal na zraze aj skúsenú Bíróovú

Pondelok, 1.4.2024 18:12 | Posledná aktualizácia 1.4.2024 18:12
ŽENY - Peter Kopúň a Alexandra Bíróová.jpeg
Tréner ženskej reprezentácie Peter Kopúň privítal po troch rokoch na zraze Alexandru Bíróovú.
autor: mr, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Slovenské reprezentantky sa na veľkonočný pondelok stretli už tradične v Senci v hoteli Delfín a nálada bola ako inak šibačková. Mužská časť realizačného tímu dievčatá vyšibala, pooblievala, ale potom sa už úvodný tréning niesol v znamení futbalu a najmä prípravy na dva úvodné duely kvalifikácie o postup na ME 2025. Už v piatok 5.apríla nastúpia naše reprezentantky v NTC Senec o 15.00 proti Izraelu a o štyri dni neskôr 9.apríla sa predstavia v Glasgowe proti favoritkám našej skupiny 2 zo Škótska.

Tréner slovenských futbalistiek musel ešte pred samotným zrazom riešiť zmenu v nominácii. „Pre nepríjemné zranenie vypadla Sara Kršiaková a na jej miesto som sa rozhodol zavolať Alexandru Bíróovú, ktorá pauzovala pre materské povinnosti, ale už je opäť späť,“ vysvetľoval kouč našich reprezentantiek. „Teší ma však fakt, že všetky ostatné dievčatá prišli na zraz v dobrej nálade, ale najmä zdravotne v poriadku,“ dodal Peter Kopúň.

So spokojným úsmevom dorazila do Senca aj skúsená obrankyňa Jana Vojteková: „Doma som si troška užila veľkonočné jedlo, ale teraz je už čas sústrediť sa na dobrý štart v kvalifikácii. Najskôr nás čaká Izrael a ten je pre nás akousi neznámou. Tréneri nám však určite predstavia podrobnú analýzu ich hry.“

Na ostatnom februárovom zraze chýbala útočníka Cincinnati Bearcats Laura Žemberyová pre zranenie. V pondelok sa už hlásila s tým, že je fit a pripravená pomôcť. „Teším sa, že som opäť medzi dievčatami. Cesta bola síce dlhá, ale som rada, že môžem byť opäť v národnom tíme,“ spokojným hlasom hovorila Laura.

mr

Značky