logo
Reprezentácia

ŽREB KVALIFIKÁCIÍ MLÁDEŽNÍCKYCH ME 2019 A 2019/20: IDEME DO TOHO!

NYON (SFZ) – Vo štvrtok v sídle UEFA v Nyone vyžrebovali skupiny pre kvalifikácie mládežníckych európskych šampionátov – fázu Elite Roundu ME 2019 a 1. kolo ME 2019/20.

SEDEMNÁSTKA ME 2018/19

(ročník narodenia 2002, tréner SR 17 Marek Bažík)
2. KOLO ELITE ROUND SÚPERI: Francúzsko, Švédsko, Srbsko

SYSTÉM TURNAJA: osem víťazov skupín a sedem najlepších z druhých miest postúpi na finálový turnaj, kde spolu s organizátorom ME Írsko vytvoria účastnícku šestnástku.

2. KOLO KVALIFIKÁCIE ME: 26. 3. - 1.4. 2019, dejisko turnaja: Srbsko, finálový turnaj ME:  Írsko (3. a 19. máj 2019)

HLAS TRÉNERA
MAREK BAŽÍK: “Je to tá ťažšia varianta zloženia skupiny... Tešíme sa na turnaj, bude to futbalová maturita. So Švédmi sme hrali, poznáme sa. Francúzi sú, isteže, absolútna topka, ale nadýchneme sa a budeme s nimi bojovať. Srbsko postúpilo z tretieho miesta, lenže silu tohto tímu znásobuje fakt, že je organizátorom kvalifikačného turnaja, všetci vieme, akí sú Balkánci srdciari. Rozmýšľal som nad realitou postupu a hovorím si: prečo nie? Máme dobrý tím, dobrých hráčov, hrá sa koncom marca, to už budú aj naši hráči rozohratejší. Nedávame hlavu dolu. Ideme do toho!“


SEDEMNÁSTKA ME 2019/20

(ročník narodenia 2003, tréner SR 17 Branislav FODREK)

1. KOLO SÚPERI: Francúzsko, Cyprus, Gibraltár

SYSTÉM KVALIFIKÁCIE: prví dvaja z každej z trinástich skupín a štyria najlepší z tretích miest spolu so Španielskom a Anglickom, nasadenými priamo do 2. kola, absolvujú na jar 2020 tzv. fázu Elite Roundu. Tá sa hrá v ôsmich skupinách, na ME postúpia ich víťazi a siedmi najlepší z druhých priečok, ktorí vytvoria spolu s usporiadajúcim Estónskom finálovú šestnástku účastníkov ME.

1. KOLO KVALIFIKÁCIE ME: 22. 10., 25. 10. 28. 10. 2019, dejisko turnaja: Cyprus, finálový turnaj ME: Estónsko (máj 2020)

HLAS TRÉNERA
BRANISLAV FODREK: “Z prvého koša sme dostali Francúzsko, v tejto kategórii spolu s Nemeckom, absolútny toptím. To hovorí za všetko. Cyprus už dávno nie je futbalovo slabá krajina, navyše bude hrať doma, to jeho odhodlanie ešte zvýši. Gibraltár je neznáma, ale máme čas, aby sme si zistili čo najviac o každom súperovi. Dobre, že už vieme, s kým hráme, aj prípravu sa budeme snažiť naladiť podľa toho. Pre nás iný cieľ, ako postup z 1. kola, jednoducho nemôže byť.“
DEVÄTNÁSTKA 2019/20

(ročník narodenia 2001, tréner SR 19 Albert RUSNÁK)

1. KOLO SÚPERI: Taliansko, Malta, Cyprus

SYSTÉM KVALIFIKÁCIE: prví dvaja z každej z trinástich skupín plus jeden najlepší z tretích miest postúpia do 2. kola, do ktorého bolo priamo nasadené Portugalsko, ako líder rebríčkoveho poradia UEFA tejto vekovej kategórie. Z Elite Roundu postúpia víťazi siedmich skupín, ktorí spolu s usporiadateľom finálového turnaja vytvoria osmičku účastníkov ME.

1. KOLO KVALIFIKÁCIE ME: 13. až 19. 11. 2019, dejisko turnaja: Taliansko, finálový turnaj ME: Severné Írsko (júl 2020) 


HLAS TRÉNERA
ALBERT RUSNÁK: “Kvalifikačné zápasy sú vždy náročné. Do turnaja 1. kola nám ostáva trištvrte roka, takže máme možnosť dokonalej prípravy a zodpovedného zmapovania všetkých súperov. S Talianmi sme nedávno hrali, vyhrali sme nad nimi 4:2, ale ako sme sa naučili veľa my o nich, teraz vedia mnohé aj oni o nás. Takže pozor! Nepreháňajme to s optimizmom. Cyprus rozhodne nie je slabý tím, teoreticky papierovo najmenšou prekážkou by mala byť Malta, ale medzi mladými sa počas turnaja každý outsider aspoň v jednom zápase vyhecuje. Preto nikoho nepodceňujeme. V silách nášho tímu je postup ďalej a je to aj náš cieľ.“

Značky