ELITNÝ MLÁDEŽNÍCKY FUTBAL - Poznáme majstrov Slovenska do 15 a do 14 rokov

Štvrtok, 13.6.2024 21:28 | Posledná aktualizácia 13.6.2024 21:36
Finále o Majstra Slovenska - Nemšová - jún2024

autor: FC Spartak Trnava, zdroj: Facebook

Bratislava (SFZ) - V stredu 12. júna 2024 sa v Nemšovej odohrali zápasy majstrovstiev Slovenska do 15 a do 14 rokov. Novými majstrami sú FC Košice a Spartak Trnava.

V dueli o majstra v kategórii do 14 rokov sa stretli Spartak Trnava a MŠK Žilina. Úspešnejším bol tím z Trnavy. Úvodný gól padol po zahratí priameho, ktorý Žilina odvrátila na Trnavčana Tomáša Kasana, ktorý sa presadil z halfvoleja v 14. minúte. Spartakovci zvýšili na 2:0 z kopačky Michala Pokusa, gólu predchádzal úspešný pressing zverencov Olivera Buriana. Poistku pridal v poslednej minúte kapitán spartakovcov Juraj Štipčák.

V zápase o majstra Slovenska do 15 rokov sa odohral súboj Košíc so Slovanom Bratislava.O jediný gól stretnutia sa postarali Košice v nadstavenom čase prvého polčasu. Z rohového kopu úspešne hlavičkoval Michal Kušnierik. Slovanisti sa snažili o vyrovnanie, ale 3 strelecké pokusy skončili len na konštrukcii košickej brány. FC Košice sa prvýkrát stali majstrami Slovenska v tejto kategórii