MLÁDEŽ A ROZVOJ

ELITNÝ MLÁDEŽNÍCKY TURN AJ - Prvý regionálny turnaj pre hráčov narodených v roku 2011

Utorok, 24.9.2024 15:13 | Posledná aktualizácia 24.9.2024 15:13
RTU14 - NTC Poprad - September2024

autor: Timotej Pavlík

BRATISLAVA (SFZ) – Od pondelka do stredy (16. 9. 2024 - 18. 9. 2024) sa pod Tatrami stretli najlepší hráči štyroch regionálnych zväzov. Z víťazstva na regionálnom turnaji sa tešili hráči ZsFZ.

Pravidelný regionálny turnaj, ktorý je určený pre hráčov v kategórii U14 má za sebou prvú edíciu v sezóne 2024/2025. Štyri regionálne výbery si zmerali sily v zápase každý s každým. V stredu sme spoznali víťaza turnaja, ktorým sa stal výber “západoslovákov.” Tí mali síce po dvoch dňoch na svojom konte 6 bodov, ale prípadná prehre s BFZ ich mohla stáť prvé miesto. Bratislavčania vyhrávali po prvom polčase 2:0 a tak musel výber ZsFZ pridať. O vyrovnanie sa postaral dvomi gólmi Matej Gajdoš. Druhý gól strelil z penalty v poslednej minúte zápasu, ktorú nariadil hlavný rozhodca až na základe preskúmania videa systémom VAR.

V druhom stredajšom zápase sa stretol výber VsFZ s výberom SsFZ. Stredoslováci skórovali na začiatku druhého polčasu zásluhou Marca Masla a pripísali tak výhru 1:0. Výber SsFZ vďaka tomuto víťazstvu obsadil druhé miesto na turnaji.

“Z týchto chlapcov vznikne takto o rok mládežnícka reprezentácia do 15 rokov, tréneri ich pozorne sledujú. Tešíme sa na to, ako sa budú chlapci zlepšovať. Pre hráčov sme pripravili besedu o mentálnej príprave s Mojmírom Trebuňákom. Takisto sme spokojní s organizáciou turnaja," vraví Lukáš Benedik, koordinátor Programu podpory talentov a športovo-talentovanej mládeže.

Počas regionálneho turnaja sa stretli tréneri žiackych kategórii pre ktorých bol pripravený workshop, kde bol “spíkrom” aj manažér mládežníckych reprezentačných tímov Samuel Slovák.