FUTSAL - Osobnosti slovenského futsalu podporujú kandidatúru Tomáša Takáča

BRATISLAVA (SFZ) – Kandidatúru Tomáša Takáča na post predsedu Slovenského futsalu podporujú aj osobnosti slovenského futsalu - Marián Berky, Ján Janík, Milan Kamenský a Martin Grendár ml.

Marián Berky - tréner reprezentácie SR a Mimelu Lučenec

"Tomáša som spoznal počas hráčskej kariéry, v časoch kedy nastupoval za bratislavský Semic. Istý čas sme spolu hrali v reprezentácii, dokonca sme bývali počas zrazov na jednej izbe. Bol to dynamický a technický hráč, s nosom na góly. Kreativitu z palubovky si preniesol aj do funkcionárskeho a manažérskeho prostredia, kde si vybudoval svojim prístupom a odbornosťou právom meno a renomé. Bol organizátorom turnajov skupinovej fázy Ligy majstrov v Bratislave I v Lučenci, počas uplynulej kvalifikácie som s ním konzultoval všetky záležitosti v súvislosti s organizačným manuálom UEFA. Nakoniec, s kým iným? Manuál bol v mnohom podobný tomu z Ligy majstrov a tak nie je prekvapením, že Tomáš ťažil a ťaží aj z bohatých skúseností z minulosti a to platí aj o mnohých ďalších organizačných a manažérskych aktivitách. 

Úprimne, som rád, že sa rozhodol kandidovať na post predsedu Slovenského futsalu, je to mladá krv, je ambiciózny, vzdelaný, má čo dať tomuto krásnemu športu a mohol by ho posunúť na Slovensku na vyššiu úroveň. Som presvedčený, že je to človek na správnom mieste a budem mu držať palce, aby v kandidatúre uspel a aby svoje predstavy o futsale pretavil do reality.“

Snímka z prezentácie Tomáša Takáča s názvom "Slovenský futsal - vízia pre obdobie 2021-2024".

Ján Janík - bývalý tréner reprezentácie SR a Slov-maticu Bratislava

"Tomáš bol mojim študentom, učil som ho na Katedre telesnej výchovy a športu, a tiež zverencom v časoch, kedy som bol trénerom futsalového klubu Semic Bratislava. Už vtedy to bol slušný, veľmi vnímavý a inteligentný mladý muž, s chuťou napredovať. Na palubovke sa prezentoval ako rýchly hráč, bol to typický zakončovateľ. Futsal ho bavil, u mňa je zapísaný ako jeden veľmi dobrý ligový hráč a futsalista, ktorý splnil vždy všetko, čo som od neho ako tréner očakával. 

Dnes patrí Tomáš k uznávaným persónam slovenského futsalu a som rád, že sa rozhodol kandidovať na post prvého muža Slovenského futsalu. Myslím si, že dozrel čas na zmenu a zároveň by som chcel vyjadriť rešpekt súčasnému predsedovi Dušanovi Dobšovičovi. Nakoniec, počas jeho obdobia si vybojovalo Slovensko historicky prvý postup na záverečný turnaj ME. 

Tomášovu kandidatúru a jeho vízie, zhmotnené do prezentácie s ktorou som sa mohol oboznámiť a s Tomášom osobne konzultovať, plne podporujem. Ak dostane dôveru a stane sa predsedom, nečaká ho ľahké obdobie. Naopak, bude pred ním veľa roboty. Pre mňa je Tomáš človek, ktorý vie čo chce, vie akým spôsobom môže naplniť svoje zámery, pravda, veľa bude záležať aj od toho, ako nastaví spoluprácu so SFZ, s trénermi, rozhodcami a klubmi. V každom prípade, držím mu palce a ako som povedal, pevne verím, že je osobnosťou, ktorá má schopnosti a potenciál posunúť slovenský futsal vyššie.“

Snímka z prezentácie Tomáša Takáča s názvom "Slovenský futsal - vízia pre obdobie 2021-2024".

Milan Kamenský - majiteľ futsalového klubu Mimel Lučenec

"Tomáša som mal možnosť spoznať pred tromi rokmi, kedy organizačne a manažérsky zastrešoval v Lučenci turnaj Ligy majstrov za účasti štyroch európskych klubov. Musím povedať, že s jeho prácou bola absolútna spokojnosť zo strany nášho klubu, všetkých zúčastnených tímov a tiež zo strany zástupcov UEFA. Nie je teda prekvapením, že odvtedy sme v úzkom kontakte a spolupracujeme aj na ďalších projektoch.

Som veľmi rád, že práve on sa podujal prevziať kormidlo slovenského futsalu, podporujem jeho kandidatúru a budem mu držať palce. Je to človek, ktorý sa v každej situácii snaží hľadať riešenia a hľadá cesty ako sa veci dajú realizovať. Zdobí ho flexibilita, pracovitosť, ovláda jazyky, je to odborník na svojom mieste. Verím, že jeho úspech v blížiacich sa predsedníckych voľbách by mohol byť tým správnym impulzom pre celý slovenský futsal, budem mu držať palce.“

Martin Grendár ml.

"Aj ja som mal možnosť nastupovať na paubovke proti Tomášovi v časoch, kedy hrával za Semic Bratislava, poznáme sa teda dlhšie. Bol to on, kto pred necelými šiestimi rokmi organizačne a manažérsky zastrešoval zájazd Slov-maticu Bratislava do Dubaja a už vtedy bolo jasné, že svoje úlohy zvláda na výbornú. 

Jeho kandidatúru vnímam ako možnosť pre slovenský futsal posunúť sa ďalej. Tomáš, resp. jeho myslenie a spôsob realizácie projektov by boli nesporne oživením a prínosom pre celý slovenský futsal, kandidatúru Tomáša Takáča aj z tohto pohľadu plne podporujem."

Značky