logo
Reprezentácia

FUTSAL - Nominácia ženskej reprezentácie na prípravné zápasy vo Švédsku

Slovenská reprezentácia SR futsal ženy na zraze pred odchodom na dva prípravné zápasy vo Švédsku (Piešťany, 10.11.2023).
Slovenská reprezentácia SR futsal ženy na zraze pred odchodom na dva prípravné zápasy vo Švédsku (Piešťany, 10.11.2023).
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

PIEŠŤANY (SFZ) - Ženská futsalová reprezentácia sa zišla v Piešťanoch na zraze pred odeltom do Göteborgu, dejiska dvoch prípravných stretnutí s domácim Švédskom (13. a 14. novembra 2023). Tréner Roman Sedlárik nominoval 14-členný káder.

Slovenské futsalistiky sa zišli v stredu (8.11.2023) na zraze v Piešťanoch, počas piatich dní absolvujú sedem tréningových jednotiek, v nedeľu sa potom vydajú na cestu do švédskeho Göteborgu, kde odohrajú dve prípravné stretnutia proti domácej reprezentácii Švédska. Tréner Roman Sedlárik a jeho realizačný tím má k dispozícii 14-čenný káder.

„Chceli sme dať príležitosť aj ďalším hráčkam širšieho kádra, z hernej stránky si chceme vyskúšať niektoré nové prvky. Nasledujúci kalendárny rok bude bohatý z pohľadu kvalifikácie na Euro, vítame možnosť hrať čo najviac zápasov s kvalitnými súperkami,“ povedal pred včerajším tréningom tréner Sedlárik. 

„Švédsko patrí v rankingu európskych tímov do elitnej desiatky, čakajú nás náročné duely. My musíme riešiť niekoľko drobných zranení v kádri, no verím, že maséri a fyzioterapeuti pripravia dievčatá a do zápasov budú v poriadku.“

Slovenky sa vydajú na cestu v nedeľu v skorých ranných hodinách a po trase Viedeň-Frankfurt-Göteborg pricestujú napoludnie do dejiska zápasov. V nedeľu večer absolvujú predzápasový tréning a v pondelok a utorok prídu na rad spomínané duely so Švédskom. 

KÁDER SR ŽENY:

BRANKÁRKY:
Petra Tišliarová (SLC Banská Bystrica)
Sofia Valenčinová (FK Ekoprim Prešov)
Viktória Králiková (FC Spartak Trnava)

HRÁČKY:
Barbora Valová (ŠK Makroteam Žilina)
Dominika Kucharčíková (ŠK Makroteam Žilina)
Nikola Rybanská (FSC Prievidza)
Zuzana Tomčíková (FSC Prievidza)
Simona Chomová (FK Ekoprim Prešov)
Tamara Gembická (SLC Banská Bystrica)
Tamara Ordzovenská (SLC Banská Bystrica)
Klaudia Tyčiaková (ŠK Makroteam Žilina)
Jana Majtényiová (FSC Prievidza)
Diana Macková (FK Ekoprim Prešov)
Lucia Rumančíková (FK Ekoprim Prešov)

REALIZAČNÝ TÍM:
Tréner: Roman Sedlárik
Asistent trénera: Peter Kafún
Vedúci tímu: Peter Kočiš
Fyzioterapet: Martin Nemochovský
Fyzioterapet: Oliver Miklovič

PROGRAM ZÁPASOV:
13.11.2023 Švédsko – Slovensko (19:00)
14.11.2023 Švédsko – Slovensko (19:00)Značky