logo
Reprezentácia

FUTSAL – Slováci prehrali s favorizovaným Chorvátskom


autor: Cropix - Croatian Premium Photo & Video Agency, zdroj: Facebook Hrvatski nogometni savez

PULA (SFZ/TASR) - Slovenskí futsaloví reprezentanti prehrali v druhom stretnutí C-skupiny elitného kola kvalifikácie MS 2024 s Chorvátskom 0:4. Favorit duelu rozhodol v Pule o svojom triumfe už v prvom polčase, v ktorom domáci strelili všetky góly. Mužstvo trénera Mariána Berkyho má po dvoch zápasoch jeden bod za remízu s Francúzskom (4:4).

V prvom polčase sa preukázal kvalitatívny rozdiel oboch tímov. Slováci držali krok iba v úvodných minútach. Chorvátov poslal do vedenia v 7. minúte Sekulič. O štyri minúty neskôr poslal do dvojgólového vedenia Chorvátsko Kuraja a na 3:0 zvýšil druhým presným zásahom Sekulič. Štvrtý gól do slovenskej siete strelil do prestávky Kustura.
Slováci hrali od začiatku druhého dejstva vabank. V pätici bez brankára sa snažili dotiahnuť na kvalitne organizovaného súpera. Brániaca štvorica domácich výborne vykrývala dôležité priestory a Slováci nedokázali nájsť dieru v ich defenzívnom tvare. 
Slovenský výber nikdy neštartoval na svetovom šampionáte. Na veľkom turnaji sa predstavili premiérovo až vlani. Na ME v Holandsku postúpili do štvrťfinále, v ktorom nestačili na Španielov a obsadili konečnú 8. priečku.
V októbrovom asociačnom termíne ho čaká dvojzápas proti Nemecku, ktorý bude kľúčový v boji o postup.

Chorvátsko - Slovensko 4:0 (4:0)
Góly:
7. a 12. Sekulič, 11. Kuraja, 19. Kustura
Rozhodoval: Kutsyj (Ukr.)
ŽK: Doša (SR)
zostava SR: Kušník (Karpiak) - Kozár, Zaťovič, Doša, Drahovský - Čeřovský, Rick, Grečko, Směrička, Bačo, Ostrák, Kyjovský, Marton

HLASY PO ZÁPASE (zdroj: fustalslovakia.sk)
Marián Berky, (tréner Slovenska):
Zápas nám nevyšiel, najmä prvý polčas, v ktorom sme vyhoreli. Neboli sme podľa mňa koncentrovaní. Hneď na začiatku sme dostali zbytočný gól. Celý zápas sme nevedeli nájsť recept na Chorvátov. Boli veľmi dobre pripravení, obetaví. Ukázali svoju silu a my sme sklamali.
Peter Kozár, kapitán SR: Rozhodlo asi prvých 10 minút, keď nám dal súper tri góly a bol na koni. Proti takémuto súperovi sa ťažko otáča výsledok, skúsili sme to cez power play. Náznaky tam boli, ale ani to nebola naša najlepšia zbraň. Nevadí, aspoň sme súpera trochu prečítali do odvety. Verím, že to bude z našej strany oveľa lepšie.
Patrik Zaťovič, útočník SR: Prvých 10 minút rozhodlo, keď sme dostali tri góly, nie je o čom. Nedostali sme sa do zápasu. Nevytvorili sme si žiadnu veľkú šancu. Keď už áno, tak to domáci zblokovali alebo sme netrafili bránku.

Ďalší program

5. októbra o 18.30 h, EWS Arena (Göppingen): Nemecko - SR
9. októbra o 18.30 h, ŠH Levice: SR - Nemecko
14. decembra o 21.05 h, Espace Mayenne (Laval): Francúzsko - SR
20. decembra o 18.30 h, Levice/Bratislava: SR - Chorvátsko

Značky