GALA GRASSROOTS FUTBALU 2019

Nedeľa, 1.3.2020 20:50 | Posledná aktualizácia 1.3.2020 21:56

SENEC (SFZ) – Na slávnostnom galavečeri „Gala Grassroots futbalu“ prevzali ocenenia za rok 2019 laureáti 22 individuálnych kategórií, vyhodnotený bol tiež najlepší projekt roka, aktivita roka, najlepšia ženská ligová jedenástka 2018/19 a Cenu fair play Mudr. Ivana Chodáka si prevzalo deväť osobností slovenského futbalu.

TALENTY

klenenú kopačku za prvenstvo v kategórii „Talent“ prevzalo deväť najlepších futbalistov a futbalistiek v deviatich mládežníckych kategóriách. Organizátori vyhodnotili víťazov štyroch kategórií v školských súťažiach (od 10 do 13 rokov) a víťazov troch kategórií v klubových súťažiach (od 15 do 19 rokov) v sezóne 2018/19.

V kategóriách U10 chlapcov a WU10 dievčat sa o držiteľoch trofejí rozhodovalo na základe výkonov na finálových turnajoch o majstra Slovenska v rámci projektu McDonald‘s Cup 2018/19. Najlepších hráčov a hráčky vyhodnotil organizačný výbor turnaja zložený zo zástupcov technického úseku SFZ. V kategóriách U13 chlapcov a WU13 dievčat, sa o držiteľoch trofejí rozhodovalo na základe výkonov na finálových turnajoch o majstra Slovenska v rámci projektu Školský pohár SLSP 2018/19. Najlepších hráčov a hráčky vyhodnotil organizačný výbor turnaja zložený zo zástupcov technického úseku SFZ.

O víťazoch v kategórii žiaci U15, žiačky WU15 a juniorky WU19 rozhodovali výkony na finálových turnajoch o majstra Slovenska. Najlepšieho hráča a hráčku vyhodnotil organizačný výbor turnaja zložený zo zástupcov technického úseku SFZ. O víťazoch v kategóriách mladší dorast U17, starší dorast U19, rozhodli tréneri (resp. zástupcovia) klubov najvyššej domácej dorasteneckej súťaže na základe hlasovania.

VÍŤAZI ANKETY:

ŠKOLSKÉ SÚŤAŽE:

Kategória U10 chlapci: Jakub Koščo (ZŠ Okružná, Michalovce)
Kategória WU10 dievčatá: Timea Majanová (ZŠ L. Novomeského, Trenčín)
Kategória U13 chlapci: Martin Bukovinský (ZŠ A. V. Scherfela, Poprad)
Kategória WU13 dievčatá: Izabela Bukovičová (ZŠ Devínska, Nové Zámky)

KLUBOVÉ SÚŤAŽE:

Kategória žiak U15: Martin Mišovič (ŠK Slovan Bratislava)
Kategória mladší dorast U16/U17: Tomáš Suslov (FC Groningen)
Kategória starší dorast U18/U19: David Strelec (ŠK Slovan Bratislava)
Kategória žiačka WU15: Lenka Mazúchová (MFK Dukla B. Bystrica)
Kategória juniorka WU19: Stela Semanová (Partizán Bardejov BŠK)

Vťaz kategórie U16/17 Tomáš Suslov.
Vťaz kategórie U16/17 Tomáš Suslov.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

TRÉNERI

Stalo sa tradíciou, že ceny pre najlepších mládežníckych trénerov preberajú kormidelníci, ktorí priviedli svoje mužstvá v danej sezóne k majstrovským titulom. Zástupcovia technického úseku Slovenského futbalového zväzu tak udelili cenu pre najlepšieho trénera šiestim trénerom, mládežníckym šampiónov, v sezóne 2018/19.

VÍŤAZI ANKETY:

Kategória žiaci U15: Ľubomír Kordanič (ŠK Slovan Bratislava)
Kategória mladší dorast U17: Peter Černák (MŠK Žilina)
Kategória starší dorast U19: Vladimír Gála (ŠK Slovan Bratislava)
Kategória žiačky WU15: Zdenko Iskra (ŠK Slovan Bratislava)
Kategória juniorky WU19: Iveta Neveďalová (Spartak Myjava)
Kategória ženy: Martin Masaryk (ŠK Slovan Bratislava)

GRASSROOTS

Nepotrebujú byť usmerňovaní plánmi a pokynmi nadriadených a napriek tomu odovzdávajú futbalu to najlepšie, čo v nich je. Vynikajú entuziazmom, často pracujú bez nárokov na odmeny a na úkor voľného času so svojimi rodinami a blízkymi. Žijú pre futbal a ich vklad vytvára podmienky pre rast detí, mladých športovcov, budúcich reprezentantov. Slovenský futbalový zväz sa snaží vnímať a podporiť ich aktivity, a prostredníctvom kategórií „Grassroots sociálny projekt roka“ a „Grassroots aktivita roka“, oceňuje snahu a dosiahnuté výsledky spoločností a organizácií.

VÍŤAZI ANKETY:

Grassroots sociálny projekt roka: Futbal nepočujúcej mládeže – organizátor Deaflympijský výbor Slovenska

Grassroots futbalová aktivita roka: Prengo Cup – organizátor ŠK Prednádražie Trnava

Najlepší tréner kategórie U15 Ľubomír Kordanič (ŠK Slovan Bratislava).
Najlepší tréner kategórie U15 Ľubomír Kordanič (ŠK Slovan Bratislava).
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

ROZHODCOVIA

Po minuloročnej premiére pripravili organizátori ceny aj pre štyroch najlepších regionálnych rozhodcov v mládežníckych súťažiach v sezóne 2018/19. O najlepšom arbitrovi BFZ, ZsFZ, SsFZ a VsFZ rozhodli komisie rozhodcov jednotlivých regionálnych futbalových zväzov.

VÍŤAZI ANKETY:

BFZ:     Matej Choreň
ZsFZ:    Tadeáš Vaňo
SsFZ:   Dávid Hrobárik
VsFZ:   Samuel Horváth

STRELCI

Góly boli vždy korením futbalu a aj keď každý dobrý mančaft sa opiera o kvalitného brankára, pozornú obranu a kreatívnych stredopoliarov, vo svetle rámp sa ocitajú najčastejšie strelci gólov. Kanonieri hýbu futbalovým svetom aj na Slovensku a vďaka  Informačnému systému slovenského futbalu (ISSF), dokážu zástupcovia SFZ spočítať všetky presné zásahy do čierneho a určiť najlepšieho kanoniera v kategórii mužov (seniori), a v mládežníckych kategóriách chlapcov a dievčat.

VÍŤAZI ANKETY:

KATEGÓRIA MUŽI: JÁN HUTAJ
Klub: OŠK Budkovce
Vek: 26 rokov
Súťaž: VI. Liga ObFZ Michalovce
Počet odohraných zápasov: 32
Počet dosiahnutých gólov: 59

KATEGÓRIA MLÁDEŽ CHLAPCI: LUKÁŠ ŠUBERT
Klub: AFC Nové Mesto nad Váhom
Vek: 12 rokov
Súťaž: U11 ObFZ Trenčín, U13 ZsFZ, U15 ObFZ Trenčín
Počet odohraných zápasov: 54
Počet dosiahnutých gólov: 142

KATEGÓRIA MLÁDEŽ DIEVČATÁ: PAMELA TANKOVÁ
Klub: ŠK Hájske (družstvo chlapcov)
Vek: 9 rokov
Súťaž: prípravka U9 ObFZ Nitra, prípravka U11 ObFZ Nitra, IV.liga U13 ObFZ Nitra
Počet odohraných zápasov: 67
Počet dosiahnutých gólov: 115

Pamela Tanková
Pamela Tanková
autor: Peter Zeman, zdroj: SFZ

ŽENSKÁ LIGOVÁ JEDENÁSTKA ROKA 2018/19

Pozostáva výlučne z hráčok najvyššej slovenskej domácej súťaže. O výsledkoch ankety rozhodovali tréneri, resp. zástupcovia prvoligových klubov. Každý klub mal právo vyplniť jeden anketový lístok s menami najlepších 11 futbalistiek (podľa postov).

Štyri hráčky obhájili svoju pozíciu v Ligovej jedenástke roka a v nominácii sa ocitli druhýkrát v rade (Stephanie Deszatová, Monika Bytčanková, Alexandra Hollá a Monika Havranová)

V ligovej jedenástke majú zastúpenie štyri ligové kluby. Najpočetnejšie zastúpenie má ŠK Slovan Bratislava (5 hráčiek), kluby Partizán Bardejov BŠK, FC Nitra a Spartak Myjava majú dvojčlenné zastúpenie.

VÍŤAZKY ANKETY:

BRANKÁRKA: Dominika Rezeková (ŠK Slovan Bratislava)

OBRANKYNE: Maja Dimitrijevič (Partizán Bardejov BŠK), Stephanie Deszátová (FC Nitra), Monika Bytčanková (ŠK Slovan Bratislava), Denisa Mráziková (ŠK Slovan Bratislava)

STREDOPOLIARKY: Alexandra Hollá (ŠK Slovan Bratislava), Kristína Panáková (Spartak Myjava), Karina Pelikánová (FC Nitra)

ÚTOČNÍČKY: Monika Havranová (Partizán Bardejov BŠK), Dominika Koleničková (ŠK Slovan Bratislava), Andrea Bogorová (Spartak Myjava)

Ženská ligová jedenástka 2018/2019
Ženská ligová jedenástka 2018/2019
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

CENA FAIR PLAY MUDr. IVANA CHODÁKA 2018-2019

„Rytier v kopačkách“, všestranný športovec, lekár, 11-násobný slovenský futbalový reprezentant a symbol fair-play na ihrisku aj mimo neho. To je stručná vizitka legendárneho Ivana Chodáka. Bývalého atléta, hokejistu, tenistu, bežca na lyžiach a predovšetkým futbalistu, ktorý nebol počas kariéry nikdy vylúčený a nikdy nedostal ani len jednu žltú kartu. Od roku 1994 preberajú výnimočné osobnosti slovenského futbalu Cenu fair play MUDr. Ivana Chodáka za zásluhy a mimoriadne činy v slovenskom futbale.

LAUREÁTI:

Cena za dlhoročnú príkladnú hráčsku a trénerskú činnosť v súlade s princípmi fair play:  Ivan Hrdlička, Jozef Barmoš, Jozef Štibrányi, Valerián Švec, Milan Lešický

Cena za dlhoročnú príkladnú funkcionársku činnosť a prínos pre futbal, v súlade s princípmi fair play: František Okoličáni, Jozef Hanák, Vojtech Christov, Mikuláš Komanický

Zľava: Milan Lešický, Ivan Hrdlička, Jozef Barmoš, Valerián Švec a Jozef Štibrányi
Zľava: Milan Lešický, Ivan Hrdlička, Jozef Barmoš, Valerián Švec a Jozef Štibrányi
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Značky