GRASSROOTS: Kanonieri Ľubomír Puzder a Laura Retkéšová nastrieľali spolu 240 gólov!

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) - V rámci slávnostného galavečera Grassroots boli udelené ceny pre najlepších strelcov za rok 2017. V kategórii "mládež chlapci" triumfoval Ľubomír Puzder (147 gólov), v kategórii "mládež dievčatá" sa stala najlepšou kanonierkou Laura Retkéšová (93 gólov).


autor: SFZ, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ/PETER ZEMAN) - V rámci slávnostného galavečera Grassroots bli udelené ceny pre najlepších strelcov za rok 2017. V kategórii "mládež chlapci" triumfoval Ľubomír Puzder (147 gólov), v kategórii "mládež dievčatá" sa stala najlepšou kanonierkou Laura Retkéšová (93 gólov).

V kategórii chlapcov sa stal víťazom 11-ročný hráč FK Košice-Barca Ľubomír Puzder. V Lige prípraviek U11 VsFZ a 1.LMŽ U12 skupiny VsFZ strelil v 47 zápasoch 147 gólov! Medzi dievčatami trimfovala 13-ročná Laura Retkéšová. V dresoch FK Čechy a FC Union Nové Zámky zaznamenala v minulom roku v 4. lige MŽ U12 ObFZ Nové Zámky a 1. lige žiačok ZsFZ v 54 zápasoch 93 gólov.

Na ihrisku sú postrachom brankárov a súperom strieľajú góly ako na bežiacom páse, na pódiu v prítomnosti televíznych kamier zažili vo štvrtok v Senci premiéru. Krátko pred tým, ako sa mali v žiare reflektorov prvýkrát v živote postaviť pred obecenstvo a prevziať trofej pre top kanonierov, sa v zákulisí zaťali a moderátorovi večera Slavovi Jurkovi svorne oznámili, že na pódiu veru oni nič hovoriť nebudú. Nakoniec televíznym divákom prezradili, že ich spoločným favoritom je Neymar, ale nám to nestačilo a pozvali sme si ich po skončení galavečera oboch pred našu kameru. Aj za prítomnosti a podpory rodičov sa svojich úloh zhostili na jednotku.

„Rodičia chodia často na zápasy, povzbudzujú nás,“ zhodli sa v úvode obaja. Čo sme sa dozvedeli ďalej? XXL kanonier Ľubomír Puzder sa na rozdiel od Neymara neprežehnáva, ani nevstupuje na hraciu plochu ľavou nohou. Ide na to po svojom. Predtým ako vstúpi na ihrisko, vždy si vyskočí. Ako? „Približne takto,“ povedal s úsmevom a predviedol pred kamerou jeden svižný výskok. Možno by mohol aj Neymar prehodnotiť svoje zvyky, nakoniec, on nástrel 147 gólov za sezónu v minulom roku nezaznamenal. Kanonierka Laura Retkéšová svoj predzápasový rituál nemá. Jednoducho strieľa góly na počkanie. „Hrám futbal s radosťou. Baví ma to a mám tam veľa priateľov.“

Na lekcie „ako sa to robí“ chodí Ľubomír Puzder k tým najlepším učiteľom. Odkukáva od najväčších futbalových hviezd. „Tottenham – Real Madrid, AC Miláno – Bayern Mníchov, Neapol - Bayern Mníchov,“ to je stručný prehľad zápasov, ktoré vďaka rodičom navštívil a ako sme sa dozvedeli, nechýba ani na zápasoch slovenskej futbalovej reprezentácie. „Z našich sa mi najviac páči Stano Lobotka. Lebo je technický a obratný,“ poslal Ľubo kompliment stredopoliarovi Celty Vigo. Laura na to ide inak. „Ja na zápasy nechodím, ja ich rada hrám. V televízii si však dobrý futbal rada pozriem.“

Zo všetkého najviac nás však zaujímal recept na toľké góly. Súčet presných zásahov za sezónu, 240 gólov, je ohromujúci. Ak by ste však čakali „zázračnú“ odpoveď, nedočkali by ste sa. „Spoluhráči mi pomáhali“, snažil sa z toho vyklučkovať Ľuboš. Prídeš k bráne, lopta si ťa sama nájde a ty dáš gól? „Áno", doplnil vyčerpávajúcou odpoveďou útočník FK Košice-Barca a spokojne sa usmieval. Kanonierka FC Union Nové Zámky sa spolieha viac na futbalové umenie a tréningovú disciplínu. „Je to o tréningu a o technike streľby. Po tréningu si niekedy pridávam navyše a snažím sa dosiahnuť góly,“ dodala Laura Retkéšová.

Kým Ľubo spomenul medzi obľúbencami Neymara, Laura k nemu pridala aj Garetha Balea. Vraj je to na ihrisku rýchlik a fešák. Snom mladého Košičana je obliecť si raz na seba reprezentačný dres, Laura zhrnula svoje predstavy o futbalovej budúcnosti do priania - „chcem byť raz slávna“.

Kúsok z tých pocitov ochutnala ona i jej kanoniersky parťák už vo štvrtok v rámci slávnostného galavečera Grassroots v Senci, kde si prevzali ceny pre najlepších strelcov za rok 2017. Právom. Premiéra na pódiu a pred televíznymi kamerami dopadla na jednotku - trofeje pre top kanonierov v kategóriách chlapcov a dievčat sú v tých správnych rukách.

Značky