GRASSROOTS - Lukáš Šubert so 142 gólmi slovenský topkanonier

Nedeľa, 29.3.2020 08:45 | Posledná aktualizácia 29.3.2020 17:07

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Cenu pre najlepšieho kanoniera v mládežníckych kategóriách chlapcov prevzal na slávnostnom večeri Gala Grassroots futbalu 2019 12-ročný Lukáš Šubert, futbalista AFC Nové Mesto nad Váhom.

Stalo sa už tradíciou, že Slovenský futbalový zväz vyhlasuje vďaka Informačnému systému slovenského futbalu (ISSF) najlepších kanonierov v kategórii mužov (seniori), a v mládežníckych kategóriách chlapcov a dievčat. Ak by sme hľadali pomyselného absolútneho víťaza, stal by sa ním 12-ročný Lukáš Šubert. V 54 odohraných zápasoch v súťažiach U11 ObFZ Trenčín, U13 ZsFZ a U15 ObFZ Trenčín, dokázal nastrieľať neuveriteľných 142 gólov.

Je to najkrajší deň môjho života“, žiaril šťastím krátko po slávnostnom galavečeri, keď s trofejou v rukách poskytoval svoj vôbec prvý rozhovor v živote. Z dokrútky sa mohli televízni diváci i prítomní v sále presvedčiť, že Lukáš nie je typ útočníka, ktorý čaká pred bránou súpera na prihrávky, ale sám si dokáže gólové akcie svojimi technickými kvalitami vypracovať.

Vynikám v rýchlosti a ako mi tato povedal, mám dar od Boha. Dokážem zahrať na každom poste. Od stopéra, cez krídlo, až po hrotového útočníka. Myslím si, že som stvorený pre futbal,“ povedal mladý kanonier, hoci na pódiu v priamom prenose zaskočil aj moderátora, keď prezradil, že by sa možno venoval hokeju, keby však nebol tento šport tak drahý. „Bavia ma všetky športy. Florbal, volejbal, rád si zahrám tenis, rád sledujem i biatlon. Trikrát do týždňa navštevujem tréningy, vo zvyšku času sa venujem škole.“

Lukášov gólový priemer je 2,63 góla na zápas. Dá sa z toľkých gólov vybrať ten najkrajší alebo najvzácnejší? „V Trenčíne som reprezentoval školu na McDonaldse Cupe a podarilo sa mi streliť víťazný gól strelou z polovice ihriska do šibenice súperovej brán,“ prezradil mladý obdivovateľ Virgila van Dijka, Trenta Alexandra-Arnolda, či Cristiana Ronalda. Najlepší slovenský kanonier naprieč všetkými kategóriami by sa rád postupnými krokmi posúval v kariére a napĺňal chlapčenské futbalové sny. „Bolo by pekné, keby som sa o nejaké dva roky posunul do AS Trenčín alebo do trnavského Spartaka. Mojím snom je obliekať raz dres Juventusu, ale uvedomujem si, že predo mnou je ešte veľa práce a bude to ťažké,“ dodal na záver 12-ročný Lukáš Šubert.

NAJLEPŠÍ STRELEC - KATEGÓRIA MLÁDEŽ CHLAPCI: LUKÁŠ ŠUBERT

Klub: AFC Nové Mesto nad Váhom
Vek: 12 rokov
Súťaž: U11 ObFZ Trenčín, U13 ZsFZ, U15 ObFZ Trenčín
Počet odohraných zápasov: 54
Počet dosiahnutých gólov: 142

Značky