logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS - Mini Champions Liga Slovensko 2022

Nedeľa, 30.10.2022 09:36 | Posledná aktualizácia 30.10.2022 09:39

zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – V dňoch 2.-3. novembra 2022 vyvrcholí v Púchove finálovým turnajom kategórie mladších žiakov a žiačok 17. ročník Mini Champions Liga Slovensko 2022. Finálový turnaj je súčasťou Grassroots programu SFZ a UEFA Grassroots week.

Ako sa stalo zvykom, osem chlapčenských tímov v kategórii mladších žiakov a šesť družstiev v kategórii žiačky, bude zvádzať súboje počas dvoch hracích dní o celkové prvenstvo na turnaji Mini Champions Liga Slovensko. Projekt je určený pre chlapcov a dievčatá v kategóriách mladších žiakov U12 (chlapčenská časť) a žiačok WU13 (dievčenská časť), hostiteľom finálového turnaja Mini Champions Liga Slovensko 2022 bude tradične aréna Sports & Training Centre v Púchove s umelým trávnikom a postaveným mini ihriskom s mantinelmi.

Účasť na finálovom turnaji si vybojovali dve najlepšie umiestnené družstvá na turnajoch 2. kôl v kategórii mladších žiakov U12, povinnú účasť na turnaji mali na základe licenčného systému mládeže SFZ 2022/23 kluby so štatútom FA, kluby Útvaru talentovanej mládeže (ÚTM) a 1. ligy žiačok. Prvenstvo na turnaji budú obhajovať hráči FŠMH JUPIE Podlavice (na turnaji budú štartovať pod novým názvom RSC HAMŠÍK ACADEMY Banská Bystrica) a hráčky 1. FC Tatran Prešov.

Turnaj kategórie mladších žiakov je dvojdňový (streda-štvrtok 2.-3. 11.), turnaj žiačok je na programe vo štvrtok 3. novembra. Víťazné poháre a medaily prevezmú tri najúspešnejšie tímy v oboch kategóriách, ceny sú pripravené aj pre najlepších v individuálnych kategóriách - najlepší hráč, brankár, strelec, najlepšia hráčka, brankárka a strelkyňa finálového turnaja.


zdroj: SFZ

KATEGÓRIA ŽIACI:

Mužstvá budú rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín, v ktorých odohrajú v stredu 2.11. 2022 zápasy systémom každý s každým. Družstvá umiestnené v skupinách na 3. a 4. mieste zohrajú zápasy o konečné 5.- 7. miesto, dve najúspešnejšie mužstvá z oboch skupín postúpia do 4-člennej finálovej skupiny, ktorej zápasy sú na programe v štvrtok 3.11.2022. Mužstvá odohrajú vo finálovej skupine po tri zápasy systémom každý s každým o celkové prvenstvo.

ÚČASTNÍCI TURNAJA:

FC Spartak Trnava
ŠK Slovan Bratislava
AS Trenčín
FK DAC 1904 Dunajská Streda
MŠK Žilina
RSC HAMSIK ACADEMY
Partizán Bardejov BŠK
MFK Zemplín Michalovce


zdroj: SFZ

KATEGÓRIA ŽIAČKY:

Hrací deň pre dievčenskú kategóriu je štvrtok 3.11.2022. Družstvá budú vyžrebované do dvoch skupín, hrá sa tiež systémom každý s každým. Družstvá, podľa umiestnenia v skupinách, zohrajú zápasy o konečné umiestnenie. Hrací čas zápasov je 1 x 20 minút, tímy hrajú s počtom hráčov 4+1.

ÚČASTNÍCI TURNAJA:

FK Inter Bratislava
FC Spartak Trnava
MŠK Žilina
MFK Dukla Banská Bystrica
1.FC Tatran Prešov
FK Humenné

Ďalšie informácie k projektu Mini Champions Liga Slovensko 2022 nájdete na https://futbalsfz.sk/mladez-a-rozvoj/grassroots/mini-champions-liga/ a https://futbalsfz.sk/mladez-a-rozvoj/zensky-futbal/mini-champions-liga/ .

Peter Zeman

Značky