logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS – NAJLEPŠIA STRELKYŇA ALICA TURANOVÁ: MOJÍM CIEĽOM JE BUNDESLIGA A REPREZENTAČNÝ DRES


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Najlepšou mládežníckou strelkyňou za rok 2018 sa stala iba 12-ročná Alica Turanová. Útočníčka FC Union Nové Zámky si prevzala cenu pre najlepšiu kanonierku na galavečere Grassroots futbalu 2018 v Senci.

105 presných zásahov v 58 súťažných dueloch! To je strelecká vizitka mladej talentovanej futbalistky FC Union Nové Zámky ALICE TURANOVEJ. Zdolaná méta strelených viac ako 100 gólov počas sezóny jej vyniesla prvenstvo v ankete o najlepšiu mládežnícku strelkyňu v uplynulom roku. Presnými zásahmi napínala siete súperiek v IV. lige mladších žiačok U12 ObFZ Nové Zámky a v súťaži prípraviek ZsFZ.  

Možno nie som taká vysoká ako ostatné spoluhráčky v poli, ale to nie je dôležité. Dokážem si nájsť loptu a zakončiť aj hlavičkou. Najdôležitejšie je mať cit pre výber miesta a vedieť, kam asi príde lopta. Potom je to už len o psychike. Nebáť sa vystreliť. Zvyčajne mi to takto vychádza,“ prezradila svoj recept na góly so širokým úsmevom.

V slávnostných šatách by ste asi netipovali, že toto milé, útle dievča sa mení v kopačkách na nezastaviteľnú strelkyňu, ktorá dokáže vsietiť aj desať gólov za zápas. „To sa nestáva každý deň, ale aj to som zažila. Zápas sa skončil asi 20:0, polovicu gólov sa podarilo streliť práve mne. A či som mala radosť aj z desiateho gólu? Z každého presného zásahu sa teším rovnako,“ hovorí Alica Turanová, ktorá je obdivovateľkou Brazílčanky Marty a po očku sleduje pôsobenie slovenskej reprezentačnej kapitánky Dominiky Škorvánkovej v Bayerne Mníchov.  

Marta je môj kanoniersky vzor. Sledujem ju na sociálnych sieťach, na kanáli youtube, mám sa od nej čo naučiť. Dominika Škorvánková je zas Slovenka, ktorá to dotiahla až do bundesligy. A to je súťaž v ktorej by som raz chcela hrať. Mojou vysnenou métou je, samozrejme, reprezentačný dres. Veľmi si prajem môcť hrať raz za Slovensko,“ odhalila svoje ciele a plány talentovaná Alica Turanová.  

Kým na pódiu pôsobila v žiari reflektorov v priamom prenose trochu nesmelo, po skončení galavečera, počas nášho rozhovoru, prezradila o sebe oveľa viac. „Pre mňa je to nová situácia. Na pódiu som síce už v minulosti stála, ale toto bolo doteraz asi moje najvážnejšie vystúpenie pred početným publikom. Áno mala som trému. Boli to zvláštne pocity, trochu zmiešané, ale samozrejme, tiež veľmi milé a príjemné. Napriek tomu, istejšie sa cítim na ihrisku, v kopačkách. Tam som už doma,“ dodala na záver čerstvá držiteľka trofeje pre najlepšiu mládežnícku kanonierku Alica Turanová.


VÍŤAZ KATEGÓRIE MLÁDEŽ DIEVČATÁ: ALICA TURANOVÁ

Klub: FC Union Nové Zámky (striedavý štart - OFK Maňa)
Vek: 12 rokov
Súťaž: IV. liga MŽ U12 ObFZ Nové Zámky a súťaž prípraviek ZsFZ
Počet odohraných zápasov: 58
Počet dosiahnutých gólov: 105  


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Značky