logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS – Turnaj dievčat WU12 v Dunajskej Lužnej

Štvrtok, 4.5.2023 07:12 | Posledná aktualizácia 22.5.2023 08:18

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

DUNAJSKÁ LUŽNÁ (SFZ) – Tucet tímov z celého Slovenska súťažilo na Turnaji dievčat do 12 rokov na troch ihriskách v Dunajskej Lužnej. Podujatie bolo vydareným „predzápasom“ pred finálovým stretnutím Slovenského pohára žien 2023.

Pravá športová atmosféra, chuť dievčat zdolať svoje súperky, povzbudzovanie rodičov a ďalších fanúšikov, vydarené akcie, zákroky, či gólové strely – to všetko ponúkol už tradičný „predfinálový“ turnaj dievčat, po ktorom nasleduje, každoročne, veľké pohárové finále.

Na turnaji v Dunajskej Lužnej štartovalo dvanásť dievčenských tímov do 12 rokov z celého Slovenska, celkovo sa na troch ihriskách predstavilo 127 dievčat, ktoré zaznamenali v 30 zápasoch turnaja 148 gólov. Po zápasoch v štvorčlenných skupinách, boli tímy rozdelené v ďalšej fáze turnaja do trojčlenných skupín na základe dosiahnutého vyššieho počtu strelených gólov. Tak ako v minulých rokoch, ani tentoraz sa výsledky zápasov nepremietli do tabuľkového postavenia. Hlavným cieľom turnaja bola radosť z hry, pohybu a spoločne stráveného športového dopoludnia. Víťazkami turnaja tak boli všetky zúčastnené dievčatá.

Na turnaji sa predstavili tímy ŠK Slovan Bratislava, Spartak Myjava, ŠK Veľký Grob, SDM Domino, FC Petržalka, AS Trenčín, CFT Academy, FC Spartak Trnava, FC Spartak Trnava B, Fomat Martin, FC Union Nové Zámky a FKM Stupava.

Okrem futbalového turnaja dievčatá súperili aj v súťažiach v rámci individuálnych sprievodných aktivít, v nohejbale, streľbe na presnosť, rýchlosti strely, slalome s loptou a skákaní vo vreci. Každá účastníčka turnaja si odniesla domov hodnotný športový zážitok a na pamiatku tiež medailu a športové vybavenie, ktoré pre turnaj dodal partner podujatia - DEMI šport s.r.o.


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ
SFZ

Značky