logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS – V nedeľu 11. februára v Šamoríne vyhlásenie výsledkov 6. ročníka Grassroots gala 2023

Streda, 7.2.2024 07:33 | Posledná aktualizácia 7.2.2024 08:06
Laura Retkesová Ženská Ligová 11-ka Gala grassroots 2022.jpeg

BRATISLAVA (SFZ) – Grassroots gala 2023 je oficiálny názov podujatia, na ktorom si v nedeľu 11. februára 2024 v Šamoríne preberú ceny víťazi tradičných kategórií v rámci amatérskeho a mládežníckeho futbalu. Novinkou je ocenenie amatérskych klubov, respektíve najlepších grassroots klubov v jednotlivých regiónoch.

Rok 2018 bol premiérovým a od tohto roka odmeňuje Slovenský futbalový zväz najlepších amatérov, futbalových nadšencov, rekordérov ale aj talentovaných mladých hráčov, trénerov, či rozhodcov v rámci galavečera, po vzore vyhlasovania ankiet v rámci renomovanej Futbalista roka. Aj preto sa organizátori rozhodli od minulého roka premenovať kategóriu pre najlepšiu hráču a hráča do 17 rokov a do 19 rokov na Futbalistku roka a Futbalistu roka.

Pre úplnosť dodajme, že Futbalistkou roka do 17 rokov sa v minulom roku stala Aneta Surová z ŠK Slovan Bratislava, v staršej kategórii triumfovala členka kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Tamara Morávková, v chlapčenskej kategórii si prvenstvo odviezli Leo Sauer - Futbalista roka do 17 rokov a hráč MŠK Žilina Timotej Jambor - Futbalista roka do 19 rokov.

Ceny sú pripravené aj na nedeľu, celkovo si počas nedeľňajšieho večera nájde majiteľa 39 pripravených trofejí, vrátane vyhlásenia najlepšej ženskej jedenástky ligového ročníka 2022/23.

Timotej Jambor 20230305-gala grassroots-1221.jpeg
Timotej Jambor si prevzal na minuloročnom podujatí cenu pre Futbalistu roka 2022 v kategórii U19.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Súčasťou programu bude vyhlásenie už tradičných ankiet, spoznáme tak mená najlepších chlapcov a dievčat v kategóriách do 10 rokov a 13 rokov, ktorí si ocenenia zaslúžili výkonmi na finálových turnajoch o majstra Slovenska v rámci projektu McDonald‘s Cup 2022/23 a Školský pohár SFZ 2022/23. Stalo sa tradíciou, že ceny pre najlepších mládežníckych trénerov preberajú aj tréneri, ktorí priviedli svoje mužstvá v danej sezóne k majstrovským titulom a bude to tak aj v tomto roku. Štvrtýkrát v histórii si ocenenia preberú aj štyria najlepší regionálni rozhodcovia v mládežníckych súťažiach a predstavíme si aj top kanonierov v seniorských i juniorských kategóriách mužov a žien.

Každoročnou ozdobou večera je spomínané vyhlásenie jedenástky najúspešnejších futbalistiek v rámci ženskej Ligovej jedenástky.

Leitmotívom podujatia je amatérsky futbal, zároveň platí, že ocenenia si v rámci galavečerov v ostatnom období prebralo niekoľko talentov, ktorí sa v ďalšom období dokázali prepracovať až do seniorských reprezentácií a zaznamenali štarty v najcennejšom drese. Kaprálik, Mazúchová, Tupta, Mikolajová, Strelec, Boženík, Žemberyová, Suslov, Semanová, či Morávková, sú dôkazom, že ocenenia galagrassroots môžu byť vstupnou bránou k tým najvyšším métam.

Mená víťazov ankiet 6. ročníka Grassroots Gala 2023 sa dozvieme už v nedeľu 11. februára 2024 o 17:00h v Šamoríne, priamy prenos budú môcť sledovať televízni diváci na Futbalnet TV.

Značky