logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

GRASSROOTS – VÍŤAZ ANKETY U16/U17 DÁVID STRELEC: VŽDY SI STAVIAM TIE NAVYŠŠIE CIELE


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) –  S 21 gólmi je po jeseni najlepší strelec najvyššej slovenskej súťaže v kategórii do 19 rokov, počas kariéry reprezentoval Slovensko vo všetkých mládežníckych kategóriách a v drese A-mužstva bratislavského Slovana okorenil prvé ligové štarty premiérovým gólom do siete Žiliny. Cenu pre najlepšieho hráča v kategórii mladší dorast U16/U17 si prevzal počas galavečera Grassroots futbalu 2018 Dávid Strelec.

Otec Milan Strelec hrával najvyššiu slovenskú súťaž za Slovan, Petržalku a Dunajskú Stredu, syn Dávid  začal s futbalom v šiestich rokoch v prípravke Slovana Bratislava. Verný svojmu priezvisku, napínal siete súperov už v svojich futbalových začiatkoch a v 11 rokoch sa stal najlepším kanonierom celoslovenského turnaja Školský pohár SFZ. „Spomínam si, že sa hralo v Nitre, vybavujem si vystúpenie freestylerov, ale v skutočnosti sa mi turnaje z detstva v mysli miešajú. Viac zo mňa asi nedostanete,“ povedal na úvod sympatický mladík, aktuálne po jeseni najlepší strelec najvyššej domácej súťaže v kategórii dorastu do 19 rokov. Aký je jeho recept na góly? „Nič také nemám. Obľubujem situácie, kedy môžem ísť do súboja jeden na jedného a pred brankárom už konám podvedome. Ocitnem sa v šanci a podvedomie urobí to čo má automaticky za mňa. Nič špeciálne,“ hovorí skromne Dávid Strelec

Počas jesene si stihol odkrútiť seniorský ligový debut v drese A-tímu Slovana v Michalovciach, ďalšie minúty pridal proti Ružomberku a v zápase proti Žiline sa stal posledným strelcom gólu Slovana počas éry pôsobenia na štadióne na Pasienkoch. Na prvý gól v kariére sa nezabúda. „Bol to výnimočný moment, zmocnili sa ma neopísateľné pocity. Mám radosť z každého gólu, tento prikrášlil výsledok a potešil, aj keď nepatril do kategórie rozhodujúcich. Mal však inú príchuť. Mojim cieľom bolo skórovať v drese Slovana v každej kategórii. Chýbal mi už len ten seniorský. Som rád, že po zápase so Žilinou môžem povedať, že aj táto úloha je splnená,“ hovoril o premiérovom góle počas galavečera Grassroots futbalu v Senci víťaz ankety Talent roka v kategórii U16/U17.


autor: Miro Gasidlo, zdroj: www.skslovan.com

Dávid Strelec je povestný svojim prístupom k tréningovým povinnostiam. Podľa jeho slov cesta k najvyšším métam vedie len cez výnimočný dril a disciplínu na ihrisku aj mimo neho. „Bez disciplíny a dávok navyše to ešte žiadny futbalista nikam nedotiahol. Ja mám tie najvyššie ciele. Vždy som si ich dával. Urobím v kariére maximum pre to, aby som bol čo najlepší futbalista. Aj preto si pridávam a trúfam si povedať, že môj prístup k tréningom je vzorový. Snažím sa dodržovať pokyny trénerov, dodržiavam životosprávu, chcem dosiahnuť veľa a viem, že preto budem musieť aj veľa urobiť,“ hovorí na svoj vek s mimoriadnym nadhľadom mladý futbalista nastupujúci väčšinou na pozícii stredného útočníka alebo ofenzívneho stredopoliara.

Reprezentoval postupne vo všetkých mládežníckych kategóriách a v sedemnástich rokoch okúsil aj reprezentačnú premiéru vo výbere do 21 rokov. A ako sa uviedol? Ako správny Strelec – strelecky. Víťazným gólom do siete Fenerbahce Istanbul jun. počas januárového kempu slovenských sokolíkov v Turecku (1:0). „V zápise figuruje moje meno, ale bol to skôr vlastný gól,“ komentuje premiérový gól v reprezentačnom drese do 21 rokov. Ako ďaleko je ten seniorský? „Ťažko v tejto chvíli povedať. Verím, že sa mi môže podariť dosiahnuť raz aj táto méta. Ako som povedal, ja urobím maximum aby sa tak stalo, to ostatné je iba na tréneroch. Samozrejme, tak ako každý futbalista, prial by som si raz okúsiť aké je to nastúpiť na zápas v seniorskej reprezentácii,“ povedal Dávid Strelec, ktorý počas galavečera prišiel na pódium po tom, ako si chvíľu predtým prevzal cenu za prvenstvo v ankete v kategórii U18/U19 jeho kamarát Róbert Boženík.

Kanonier Žiliny zložil Dávidovi Strelcovi kompliment keď za jeho najsilenejšie stránky označil výber miesta a chladnokrvné zakončenie. Čo sa páči Dávidovi Strelcovi na hernom prejave spoluhráča z výberu SR 21? „Robo Boženík počas jesene ukázal svoje kvality a naznačil potenciál. Už teraz je to kvalitný hráč, ktorému nechýba dravosť a ťah na bránu,“ dodal obdivovateľ Messiho, Cristiana Ronalda a v nedávnej minulosti aj Ronaldinha, víťaz ankety Talent v kategórii mladší dorast U16/U17 Dávid Strelec.


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Značky