logo
Reprezentácia

Hamšík zariadil historické víťazstvo Neapola nad FC Janov

Nedeľa, 12.12.2010 00:00 | Posledná aktualizácia 13.1.2017 11:54

JANOV (SITA) - Taliansky prvoligový futbalový klub SSC Neapol zvíťazil v sobotu vďaka zásahu Mareka Hamšíka na pôde konkurenčného FC Janov po dlhých sedemnástich rokoch.

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík bol ústrednou postavou sobotňajšieho stretnutia 16. kola talianskej Serie A, v ktorom SSC Neapol zvíťazil na pôde FC Janov najtesnejším rozdielom 1:0, išlo o prvé víťazstvo "partenopei" na ihrisku spomenutého súpera po dlhých sedemnástich rokoch. Ako jediný sa do streleckej štatistiky zapísal práve Hamšík, ktorý dosiahol v 25. min po centri Waltra Gargana zo štandardnej situácie svoj siedmy gól v prebiehajúcej ligovej sezóne. Neapol figuruje po neúplnom 16. kola na priebežnej druhej priečke tabuľky. Na úspechu hostí nič nezmenilo ani vylúčenie stredopoliara Pazienzu v 85. min, zverenci Waltra Mazzariho si už tri body nedali vziať.

"Na štadióne Luigi Ferraris nie je ľahké triumfovať. A nám sa to v tejto sezóne podarilo dvakrát. Zdolali sme Sampdoriu, ako aj FC Janov. Bol to veľmi ťažký zápas. Aj po vedúcom góle sme museli hrať aktívne. Som rád, že sme duel napriek oslabeniu dotiahli do víťazného konca," uviedol 23-ročný ofenzívny stredopoliar pre svoju oficiálnu internetovú stránku. Hamšíkove slová potvrdil i Mazzari, ktorý povedal: "Musíme pokračovať v nastúpenom trende, zvíťazili sme na náročnom teréne proti dobre organizovanému tímu." V ostatných rokoch je na Neapolčanoch zreteľne vidieť postupný progres. Klub, ktorého legendou je Diego Maradona, v aktuálnej sezóne neskrývane pomýšľa na priamy postup do Ligy majstrov 2010/2011, no na základe súčasnej formy SSC sa v kuloároch odvážne špekuluje o útoku na titul. "Budeme sa snažiť pokračovať v našej hre a získavať body aj naďalej. Či máme šancu na majstrovský titul? Tak to je veľmi ťažké. Chceme byť na horných priečkach tabuľky. A uvidíme na konci súťaže. Zo všetkých tímov sme vyhrali najviac zápasov vonku. A to môže byť v závere rozhodujúce," podotkol M. Hamšík, ktorý hral v spomenutom meraní síl do 84. min. "Tabuľkové postavenie? Samozrejme, že ma teší, ale hráčom hovorím, aby sa ním príliš nerozptyľovali. Naše sebavedomie rastie aj napriek citeľnej absencii Ezequiela Lavezziho," doplnil Mazzari"Podarilo sa nám zrušiť tradičné tabu - zvíťazili sme nad mužstvami z Janova na ich pôde druhýkrát za sebou. Tento úspech venujem našim skvelým fanúšikom," povedal Hugo Campagnaro pre oficiálnu internetovú stránku mužstva z Neapola.

Pre Neapol bolo sobotňajšie stretnutie generálkou pre stredajší rozhodujúci zápas so Steaua Bukurešť o postup zo skupiny Európskej ligy UEFA do jarnej eliminácie.