logo
Reprezentácia

INTERNACIONÁLI SR a KLK – U krajanov v Kovačici tretie víťazstvo v rade, pozornosť sa už sústreďuje na Piešťany

Pondelok, 27.5.2024 11:41 | Posledná aktualizácia 27.5.2024 12:44
Internacionáli SR a KLK_Kovačica 9.jpeg
Tím Internacionálov SR a KLK pred zápasom s Veterani FK Slávia Kovačica. (Kovačica, 25.5.2024).
zdroj: SFZ

KOVAČICA (SFZ) – Unavení, ale spokojní so svojim výkonom a plní zážitkov z krajanského prostredia sa v nedeľu vrátili na Slovensko hráči Výberu Internacionálov Slovenska a Klubu ligových kanonierov (KLK). V Kovačici, jednom z centier vojvodinských Slovákov, sa stretli s miestnym výberom veteránov FK Slávia a porazili ho 4:3 (2:2).

Internacionáli SR a KLK_Kovačica_Vladimír Kinder 6.jpeg
Internacionáli SR a KLK_Kovačica_Stanislav Fišan_Tomáš Medveď_Ján Krišanda_Dušan Borbély4.jpeg
Internacionáli SR a KLK_Kovačica_R'bert Semeník_11.jpeg
Internacionáli SR a KLK_Kovačica_Michal Baláž_Michal Pavúk 8.jpeg
Internacionáli SR a KLK_Kovačica_Mário Breška 1.jpeg
Internacionáli SR a KLK_Kovačica_Michal Baláž_Michal Pavúk 8.jpeg
Internacionáli SR a KLK_Kovačica_Ladislav Petráš_Tomáš Medveď_Martin Laurinc 2.jpeg
Internacionáli SR a KLK_Kovačica_Ladislav Petráš_Tomáš Medveď 3.jpeg
Internacionáli SR a KLK_Kovačica 10.jpeg
Internacionáli SR a KLK_Kovačica 9.jpeg
Internacionáli SR a KLK_Kovačica 7_Ján Krišanda_Michal Pavúk.jpeg
Internacionáli SR a KLK_Kovačica 5.jpeg

VETERANI FK SLÁVIA KOVAČIČA - INTERNACIONÁLI SR A KLK 3:4 (2:2)
Góly:
S. Dudáš 2, I. Bartoš – Semeník 2, Šimon, Medveď
R: Mitrovič (Srbsko), bez kariet, 950 divákov
Internacionáli SR a KLK:
M. Baláž - Kinder, Varga, Laurinc, Pecko – Orabinec, Šimon, Novák, Breška - Semeník, Medveď. Striedali Fišan – D. Borbély, Jantek, Hollý, Klčo. Tréner: Ladislav Petráš.

Obe strany už pred zápasom hovorili, že o výsledok nejde a že najkrajšou a podstatnou ideou je samotná návšteva futbalových osobností z našej krajiny. Bol o ne veľký záujem, plná bola tribúna kovačického štadióna, diváci stáli i vedľa ohrád okolo trávnika. Lákala prítomnosť Ladislava Petráša, ktorého s úctou spovedali i miestni novinári, ale i Stanislava Vargu, Vladimíra Kindera, Mária Brešku, Ladislava Pecka, Júliusa Šimona, Róberta Semeníka, Tomáša Medveďa a ďalších.

V Kovačici, kde si počas celého mája pripomínajú 222. výročie založenia obce, slovenské mužstvo privítali s vďačnosťou. Ešte v piatok si jeho členovia obzreli Galériu insitného umenia, ktorá je v tomto roku pri príležitosti stého výročia narodenia venovaná tvorbe svetoznámeho insitného maliara Martina Jonáša (1924 – 1996). V sobotu obdivovali unikátne majstrovstvo výrobcu huslí Jána Nemčeka, pred zápasom ich privítali na radnici. 

O slávnostný výkop sobotňajšieho zápasu sa podelilo trio vzácnych návštevníkov - veľvyslanec SR v Belehrade Michal Pavúk, štátny tajomník Ministerstva cestovného ruchu a športu Ján Krišanda a predseda „opštiny“ Kovačice Jaroslav Hrubik. Samotné stretnutie sa realizovalo pod záštitou veľvyslanectva Slovenskej republiky v Srbsku, ako aj Ministerstva cestovného ruchu a športu SR.

Internacionáli SR a KLK_Kovačica_R'bert Semeník_11.jpeg
Róbert Semeník pri výmene vlajok s domácim kapitánom pred zápasom Veterani FK Slávia Kovačica - Internacionáli SR a KLK. (Kovačica, 25.5.2024).
zdroj: SFZ

Slovenská reprezentácia v ňom dostala zabrať. Jej redšia súpiska kontrastovala s 22-člennou na strane domácich, pričom medzi nimi bolo niekoľko o o dve dekády mladších hráčov. Ihrisko s rozmermi 116 x 68 metrov, balkánske slnko, ale i veľká túžba domácich po úspechu donútili našich „old boys“ siahnuť na dno síl. V prvom polčase pritom rýchlo kvôli zraneniu stratili Vladimíra Kindera, zdravotný problém stopol aj Ľubomíra Orabinca. V tejto časti hry Slovensko dvakrát vyhrávalo po dvoch prihrávkach Mária Brešku a následných dvoch góloch svojho kapitána Róberta Semeníka, domáci dvakrát vyrovnali.

V druhom polčase už mal navrch Výber Internacionálov SR a KLK. Po akcii, ktorú v závere finalizoval Róbert Semeník, prihrávkou Tomáš Medveď a umiestnenou strelou Július Šimon, prišiel tretí gól nášho výberu. Škoda šancí, ktoré mali Ján Novák a Mário Breška, ale i zahodenej penalty Tomáša Medveďa. Práve ten sa však v závere za stavu 3:3 zdravo vyhecoval a pekný center zakončil z uhla ešte krajším volejom pod brvno brány domácich. Kto si spomenie na gól Van Bastena vo finále Eura 88 do siete Dasajeva, tak práve niečo také vystrojil i člen Klubu ligových kanonierov. Tlieskali i domáci, či už v hľadisku alebo na ihrisku, Tomášovi Medveďovi uznanlivo zatlieskal ešte aj prekonaný brankár.

Po zápase pokračoval veľký záujem o našich hráčov. Viacerí domáci fanúšikovia nevynechali príležitosť povyzvedať sa, aké to bolo v Slovane, Trnave, Celticu či CSKA Moskva a potvrdzovali si medzi sebou – áno, Petráš dal na majstrovstvách sveta v roku 1970 gól Brazílii. A ocenili i výkon Michala Baláža, vojvodinského Slováka a človeka z ich komunity, ktorý v 90. rokoch chytal v najvyššej súťaži na Slovensku v drese Spartaka Trnava a Prievidze a bol teraz oporou slovenských internacionálov.

Výber Internacionálov SR a KLK tak vyhral tretí zápas v rade. V Španielsku proti Fuengirole, veteránskemu šampiónovi Španielska, vyhral 3:2 po góloch Filipa Hološka, Tomáša Medveďa a Róberta Semeníka. V Brezne proti domácemu výberu Internacionál Brezno uspel 5:3, keď sa o päť gólov podelili Jaroslav Timko, Martin Jakubko, Róbert Semeník, Tomáš Medveď a Miroslav Karhan.

Najbližšie čaká na Internacionálov SR a KLK atraktívny zápas v Piešťanoch. V sobotu 1. júna sa v nich stretne s veteránskym výberom Cypru. Tento zápas je na programe o 17.30 a bude vrcholom bohatého programu. Jeho súčasťou bude detský zápas, grassroots pre rodiny s deťmi, ako i zápas Old Boys Spartaka Trnava s domácimi Piešťanmi o 16.00 h.

Internacionáli SR a KLK_Kovačica 5.jpeg
Internacionáli SR a KLK v dobrej nálade pred zápasom s Veterani FK Slávia Kovačica. (Kovačica, 25.5.2024).
zdroj: SFZ

Značky