INTERNACIONÁLI SR a KLK – V Brezne zápas nabitý gólmi, radosť spred 30-tich rokov si pripomenul aj Jaroslav Timko

Piatok, 10.5.2024 06:50 | Posledná aktualizácia 10.5.2024 07:57
Strelec víťazného gólu finále Slovenského pohára 1994 Jaroslav Timko (vpravo) sa zo zásahu v Brezne tešil aj po 30-tich rokoch.
autor: Roman Ferstl

BREZNO (SFZ) – Spomienka na finále Slovenského pohára vo futbale 1994 sa niesla v oslavnom duchu. Kultúrny program, autogramiáda Internacionálov SR a Klubu ligových kanonierov fanúšikov na Mestskom futbalovom štadióne rozohriali.

Kartičky na podpisovanie sa však bývalým futbalistom rýchlo minuli a tak bol čas nastúpiť na exhibičné stretnutie s Internacionalom Brezno. Tomu predchádzali príhovory prezidenta SFZ Jána Kováčika a primátora mesta Brezno, Tomáša Abela

Samotný duel sa začal vo vysokom tempe. Už vo 4-tej minúte si na Karhanovu prihrávku nabehol Martin Jakubko a v sklze otvoril skóre. O 20 minút neskôr sa striedajúci Ivana predral po ľavom krídle a daroval gól strelcovi rozhodujúceho presného zásahu vo finále Slovenského pohára 1994, Jaroslavovi Timkovi. V 31-vej minúte Ivana podobným spôsobom pripravil gól aj pre Róberta Semeníka a do šatní sa tak išlo za stavu 3:0 pre hostí.

Druhý polčas sa začal tak, ako prvý skončil. Hoci domáci boli aktívnejší, v 57-mej minúte neudržali na uzde skúsené duo Jakubko – Medveď a druhý menovaný, Tomáš Medveď, v zakončení nezlyhal. Následne sa roztrhlo vrece s gólmi – v 63. min. korunoval skvelý výkon presnou krížnou strelou Miroslav Karhan, o minútu neskôr však znížil Marcel Tyčiak a hneď na to, v 65. min. sa presadil aj ďalší domáci hráč Ivan Škantár. Triumfálny obrat sa ale napokon nekonal. Šesť minút pred koncom ešte kozmeticky upravil skóre Peter Švantner ale ďalšie góly boli nad sily bojovných domácich. Internacionáli SR a KLK zdolali Internacional Brezno 5:3.

Internacionáli SR a KLK: Fišan – Hollý, Laurinc, Glonek, Pecko, Janočko, Sapara, Karhan, Zvara, Slovák, Jakubko (Maixner, Valachovič, Varga, Semeník, Medveď, Timko, Ivana, Hološko, Borbély). Tréneri: Jurkemik, Molnár.