logo
Reprezentácia

KLK – Oslavy 10. výročia Klubu ligových kanonierov v sobotu 3.6. v Piešťanoch

Utorok, 30.5.2023 07:40 | Posledná aktualizácia 30.5.2023 13:26

zdroj: KLK

BRATISLAVA (SFZ) – Piešťany budú v sobotu (3.6.) dejiskom osláv 10. výročia vzniku Klubu ligových kanonierov. Na štadióne PFK nastúpia proti sebe legendy slovenského a českého futbalu, diváci uvidia tiež zápas bývalých hráčov Spartaka Trnava a PFK Piešťany, dopoludnia je na programe turnaj žiakov a turnaj detí od šesť rokov s rodičmi.

Slávne mená, legendy československého a slovenského futbalu, kanonieri, na ktorých chodili fanúšikovia v húfoch – zavítajú v sobotu do kúpeľného mesta a po rokoch budú môcť diváci opäť obdivovať ich futbalové umenie v rámci exhibičného stretnutia českých a slovenských tímov legiend. „Našou úlohou je prepájať mládež s legendami, aby mladšie ročníky poznali svoje vzory, ktoré brázdili slovenské a česko-slovenské trávniky. To je naša najväčšia priorita,“ povedal Tomáš Medveď, člen výkonného výboru SFZ a výkonný riaditeľ Klubu ligových kanonierov, ktorý v Piešťanoch oslávi 10 rokov od založenia.

Do Piešťan zavítajú osobnosti ako Antonín Panenka, Zdeněk Nehoda, Karol Dobiaš, Ladislav Petráš, Dušan Galis, Ľubomír Luhový, Pavol Diňa, Róbert Semeník, Róbert Vittek, v drese Internacionálov Slovenska sa predstavia tiež Vladimír Kinder, Ladislav Pecko a ďalšie mená.

Okrem legiend a kanonierov sa piešťanskému publiku predstavia vo vzájomnom zápase aj bývalí hráči FC Spartak Trnava a PFK Piešťany. V trnavských farbách nastúpi Michal Gašparík starší, Marek Ujlaky, Petr Čmilanský, František Hadviger, Ján Fiľak, Peter Doležaj, Vladimír Kožuch, Kamil Kopúnek, Peter Ďuriš, Marián Tibenský, Roland Praj, Marián Černý, Vojtech Petráš a Andrej Filip, ktorý obliekal dres PFK Piešťany počas éry, kedy futbalisti tohto kúpeľného mesta pôsobili v II. lige.

Bohatý sprievodný program obohatí tiež dopoludňajší turnaj žiakov a turnaj detí od šesť rokov s rodičmi pod gesciou oddelenia Grassroots SFZ. Prítomní sa budú môcť zapojiť do rôznych futbalových súťaží, aktéri exhibičného duelu odovzdajú deťom ceny, počas celého dňa bude na štadióne k dispozícii fanshopový stánok SFZ a súčasťou programu je tiež autogramiáda osobností a legiend priamo na štadióne v Piešťanoch.

„V minulom roku sa stretli legendy slovenskej a českej futbalovej histórie v Kroměříži, teším sa, že po roku sa opäť budeme môcť opäť stretnúť, tentoraz v Piešťanoch. Keď hrajú kanonieri, padá veľa pekných gólov, verím, že hľadisko bude zaplnené a ľudia sa budú baviť futbalom,“ dodal na záver Tomáš Medveď.

Program podujatia „Kanonieri v Piešťanoch“

9:00 - 12:30 Turnaj prípraviek 8-9 rokov
9:00 - 12:30 Grassroots program pre rodiny a deti

13:00 - Oficiálne otvorenie
14:00 - Zápas Internacionáli FCSpartak Trnava - Old Boys Piešťany
16:00 - Autogramiáda legiend slovenského a českého futbalu
17:00 - Zápas KLK Internacionáli SR - Kanonieri KLK Internacionáli ČR

SFZ

Značky