logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

Slovenský futbalový zväz v spolupráci s UEFA vstupuje do projektu Disney Playmakers.

  • Jedným z hlavných cieľov projektu je navýšenie členskej základne v dievčenskom futbale na Slovensku.
  • Projekt je určený  pre dievčatá vo veku 5-8 rokov, ktorým prostredníctvom športových aktivít, pohybu, zábavy a rozprávok prináša jedinečný úvod do hrania futbalu.
  • UEFA Disney Playmakers projekt vznikol v roku 2020 v spolupráci anglickej futbalovej asociácie, UEFA a svetovej značky Disney.
  • Hlavnou myšlienkou projektu je rozvoj pohybových schopností u dievčat, so zameraním sa na futbalové aktivity prostredníctvom rozprávok/ rozprávkových postáv, do ktorých sa spolu s trénermi vžijú.
  • K projektu je vytvorená samostatná webová stránka www.playmakers.sk

Tak ako sme sľúbili, dovoľte nám na zlomku roku bližšie zhodnotiť projekt UEFA Disney Playmakers.

Na úplnom začiatku bolo potrebné vytvoriť centrá, ktorých je 31 po celom Slovensku. Nasledovalo zaškolenie všetkých trénerov a tréneriek, ktorých bolo dokopy 62. V spolupráci s CFT Academy sme vytvorili 3 školiace centrá v Trenčíne, Štrbe a vo Vranove nad Topľou a spoločne sme urobili prvý krok k uskutočneniu tohto skvelého projektu. 

Nasledovali zmluvné a administratívne úkony, roznieslo sa potrebné materiálne zabezpečenie do centier. Vytvorila sa stránka na prihlasovanie, dali sa do povedomia letáky a po nakrútení promo videa s reprezentantkami, ktoré sú ambasádorkami projektu sme mohli UEFA Disney Playmakers rozbehnúť naplno. 

Nakrúcania videa sa zúčastnili Dominika Škorvánková, Lucia Ondrušová, Patrícia Hmírová, Mária Korenčiová a Kristína Panáková. Vďaka patrí aj Ivane Balážikovej, ktorá priniesla malé aktérky – superhrdinky z klubu FC Petržalka.

Prvá kapitola projektu sa nesie v duchu rozprávky Incredibles 2 – Rodinka úžasných a dievčatá spolu s trénermi sa vžívajú do postáv a pomocou pohybovej aktivity zažívajú kopec zábavy, spoznávajú nové kamarátky a nakuknú aj do čara futbalu.

K dnešnému dňu evidujeme 582 prihlásených dievčat vo veku od 5 – 8 rokov. Máme za sebou 136 uskutočnených aktivít a dobrú odozvu od trénerov, rodičov a všetkých zainteresovaných.

Bohužiaľ, covid postihol aj náš rozbehnutý projekt a od 25.novembra sme museli aktivity prerušiť, čo nás veľmi mrzí.

Pevne veríme, že v najbližšej dobe sa naše superhrdinky znovu dostanú do akcie a dokončia prvú kapitolu, lebo v druhej sa z nich stanú princezné a budú sa motivovať rozprávkou Frozen 2.