Tomáš Bobček sa svojím gólom do siete Severného Írska zaslúžil o to, že Slovensko si zahrá baráž o postup na majstrovstvá sveta.
autor: Paľo Gašpar, zdroj: SFZ
GDANSK, BRATISLAVA (TASR, SFZ) - Slovenský reprezentant Tomáš Bobček vníma predĺženie zmluvy s Lechiou Gdansk do roku 2030 ako ocenenie doterajšej práce, prejav dôvery a súčasne ako pekné gesto zo strany poľského klubu.
So 14 gólmi najlepší strelec aktuálneho ročníka Ekstraklasy púta už dlhší čas pozornosť viacerých klubov zo zahraničia. Poľské médiá skloňovali vážny interes dánskeho Midtjyllandu, Bobček však zostáva súčasťou bielo-zelenej rodiny. „Myslím si, že záujem dohodnúť sa bol obojstranný. Vnímam to ako dôveru a ocenenie mojej 2,5-ročnej práce pre tento klub. Je to pekné gesto zo strany Lechie. Som rád, že sme sa dohodli a podpísal som zmluvu. Samozrejme, že som rozmýšľal aj nad niečím iným, lákalo ma vyskúšať si niečo nové. Spolu s mojím agentom sme však usúdili, že najlepšia možnosť bude podpísať nový kontrakt. V Lechii som šťastný,“ uviedol 24-ročný útočník v rozhovore pre TASR.
Potom preladil na reprezentačnú tému. Slovákov delia od postupu na MS dve stretnutia. V semifinále baráže nastúpia proti Kosovu (26. marca o 20.45 h v Bratislave) a v prípade úspechu ich 31. marca čaká zápas o všetko proti Turecku alebo Rumunsku. „Je to tak, cesta na MS vedie cez dva zápasy. My sa však zatiaľ sústredíme výlučne na ten prvý s Kosovom. Bude to náročné. Každé mužstvo v baráži vie, o čo hrá. Futbal dnes vie hrať každý a určite aj Kosovo, keď sa dostalo z ťažkej skupiny až sem. Verím však, že to dopadne v náš prospech,“ konštatoval Bobček.
Postup na MS by bol pre bývalého útočníka Ružomberka kariérnym posunom: „V prvom rade budem rád, keď dostanem pozvánku do reprezentácie na baráž. Čo sa týka MS, nepozerám sa tak ďaleko. Samozrejme, keby som bol ich súčasťou, bol by to pre mňa krok vpred.“
Slovensko štartovalo na MS iba raz – v roku 2010 v Juhoafrickej republike postúpilo do osemfinále. Pre Bobčeka to bol prvý šampionát, ktorý vtedy ako 8-ročný hráč prípravky vnímal: „Pamätám si na ten šampionát veľmi dobre. Už som sledoval futbal viac, aj som ho začínal hrávať. Vlastne to bol prvý šampionát, ktorý som sledoval v televízii. Okrem vystúpení našich futbalistov som videl aj veľa iných zápasov.“