logo
Reprezentácia

MUŽI A – Tréner Samuel Slovák pred Kazachstanom: Víťazstvo chutí najviac

„V peinícpe veľa otáznikov v zostave nemáme,“ povedal tréner Samuel Slovák.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

NUR SULTAN (SFZ) – Polovicu výjazdovej misie po piatku, ktorý otriasol slovenským reprezentačným futbalovým svetom, má národný tím za sebou. Prvý krok v Baku zvládol, pred mužstvom je odveta s Kazachstanom, v Astana Arene v hlavnom meste Nur Sultan. Hrá sa v pondelok o 16:00 nášho letného času. S novinármi diskutovali tréner Samuel Slovák a zástupca hráčov Ondrej Duda.

KÁDER JE V PORIADKU. Hráči sú profesionáli, majú svoj režim a sú v opatere medikaltímu. „Model štyroch zápasov je náročný, ale musia sa s ním vyrovnať všetci. Nejaké malé šrámy tam sú, tie sa nevyhnú nikomu,“ priblížil stav kádra. Po druhej žltej karte v závere zápasu v Baku má stopku Vladimír Weiss.

ZOSTAVA S OTÁZNIKMI. Tlačovka je tradične pred predzápasovým tréningom, tréneri si aj preto vždy nechávajú otvorené zadné dvierka. „Sú niektoré posty s otáznikmi,“ potvrdil Slovák, potom však predsa len doplnil: „V princípe ich ale nie je veľa.“  Doplňujúca otázka mierila k Berovi: „Áno, je to jedna z možností. Každý z hráčov má svoje prednosti, ktoré je dobré využiť proti konkrétnemu súperovi, reprezentácia je o skĺbení týchto predností. Pochopiteľne, že rozmýšľame  o tých kvalitách všetkých hráčov, ktoré by sa nám hodili a na súpera by platili.“

DIREKTÍVA VÍŤAZSTVA. Nahlas to nezaznelo, ale uvedomujeme si to všetci. Víťazstvo znamená, že máme dianie vo vlastných rukách a nemusíme sa pozerať na nikoho a na nič. „Snažíme sa o víťazstvo vždy, lebo to chutí najviac. Ale uvidí sa v zápase a po zápase,“ vyjadril sa tréner.

O DOMÁCICH. Kazachstan víťazstvom v Trnave spustil u nás lavínu, dosiahol ho jednoduchou hrou. „Je to behavé mužstvo, hrajúce priamočiary futbal,“ je zrejmé, že v našom tíme je túžba vrátiť Kazachom požičané. „Hernú zmenu nečakám,“ reagoval Slovák, ktorý zdupľoval, že náš súper futbal hrať vie. Domáci urobili ešte jeden, viac psychologický, ťah. Jura Logvinenko, ktorý je „kazašským Škrtelom,“ sa z nominácie pre zranenie najprv ospravedlnil, ale v nedeľu sa potichu k tímu pripojil. „Hrať možno nebude, ale pre trénera Adijeva je to potrebná predĺžená ruka v šatni,“ znalec kazašského futbalu Michal Hipp osvedčilaj v tomto odborný pozorovací talent. Z domácich novinárov vydoloval aj informáciu, že na zápase sa očakáva i návšteva prezidenta Kazachstanu Kasyma-Žomarta Tokajeva. Takže bezpečnostné opatrenia budú maximálne, uvidíme, čo to spraví s počtom ľudí na tribúnach.

UMELÝ POVRCH. „Špecifikum tohto zápasu,“ potvrdil náš tréner (viac vo videu).


autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

ONDREJ DUDA: Príležitosť na reparát

„Cenu víťazstva v Baku zhodnotí úspech v Nur Sultane. Máme na to hráčov, sme tak nastavení. V Trnave rozhodol vlastne jeden detail, ak by sme strelili platný gól, dopadlo by to inak. Teraz je tu šanca na reparát a ja verím tomuto nášmu mužstvu.

Či je to finále našej skupiny? (zamyslenie sa vo videu). 

Nemyslím si, že by bol umelý povrch výhodou pre domácich. Všetci budeme hrať na tom istom ihrisku. Aspoň nám to nebude skákať...“Značky