Nadácia SFZ, DEMI šport a BFZ podali pomocnú ruku FK Rača | Slovenský futbalový zväz

Nadácia SFZ, DEMI šport a BFZ podali pomocnú ruku FK Rača

Zľava: Milan Adámek (tréner mládeže FK Rača), Pavol Máťuš (podpredseda OZ Kengura), Juraj Jánošík (predseda BFZ), Miroslava Rojková (zástupkyňa Nadácie SFZ) a Ján Farbula (vedúci sekretár BFZ).
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – FK Rača postihlo v nedávnom období nešťastie, tímy prípraviek prišli v dôsledku požiaru o športový výstroj. Tréner mládeže FK Rača Milan Adámek prevzal v utorok (27. apríla) lopty, rozlišovačky, sady dresov a ďalšie finančné a materiálne dary z rúk zástupcov Nadácie Slovenského futbalového zväzu, Bratislavského futbalového zväzu a spoločnosti DEMI šport, s. r. o.

12. apríla prekvapila zástupcov FK Rača správa o požiari ich unimobuniek so športovým výstrojom pre kategóriu prípraviek v Krasňanoch. Mladí športovci tak prišli zo dňa na deň prakticky o kompletné vybavenie. "Zavolali nám okolo deviatej hodiny večer, vraj nám horia unimobunky v Krasňanoch, kde majú prípravkári nášho klubu FK Rača svoju základňu. V areáli sme netrénovali od septembra, tešili sme sa na reštart tréningového procesu a futbalu na Slovensku a sedem dní pred začiatkom sme sa ocitli v takejto nezávideniahodnej situácii. Všetky pomôcky zhoreli,“ komentoval situáciu tréner mládeže FK Rača, Milan Adámek.

Na správu o nešťastí reagovali zástupcovia SFZ, BFZ a Demi šport s.r.o., spojili sily a výsledkom bolo utorkové odovzdanie finančnej a materiálnej pomoci pre prípravkárov FK Rača. „Som dojatý“, netajil bezprostredné pocity Milan Adámek. „Sme vďační za gesto spolupatričnosti, pre náš klub je to veľká, vítaná pomoc. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí reagovali spontánne a podali pomocnú ruku. Ako sa hovorí, v núdzi poznáš priateľa. Ešte raz ďakujem všetkým, ktorí na nás v tejto chvíli mysleli, kompletný zoznam darcov bude zverejnený na webovom konte a na facebooku FK Rača“, povedal krátko po prevzaní finančnej a materiálnej pomoci tréner Milan Adámek.

Nadácia Slovenského futbalového zväzu, aj vďaka podpore SFZ, darovala mladým futbalistom 50 lôpt, 90 kusov rozlišovačiek, 88 párov štulpní, 2 sady dresov a spolufinancovala približne tretinu finančnej poukážky v celkovej hodnote 1500 eur na nákup športového vybavenia podľa vlastného výberu, ktorú prípravkárom FK Rača venoval výhradný partner Nadácie SFZ v oblasti materiálneho zabezpečenia, spoločnosť Demišport s.r.o.. Bratislavský futbalový zväz venoval mladým futbalistom 30 lôpt a ďalšie futbalové pomôcky určené na tréning, koordinančné rebríky, sady stojanov s klobúčikmi, balenia tyčí, či rozlišovačky. Finančné a materiálne ceny odovzdali zástupcom FK Rača na utorkovom stretnutí zástupkyňa Nadácie SFZ Miroslava Rojková, predseda BFZ Juraj Jánošík a vedúci sekretár BFZ Ján Farbula.

Nepochybujeme o tom, že materiálne vybavenie a finančné dary sú v správnych rukách, prípravka FK Rača vychováva budúcich slovenských reprezentantov a do blízkej budúcnosti sa netají smelými ambíciami. „V kategóriách prípraviek sa môžeme porovnávať s najlepšími mužstvami na Slovensku. Druhým rokom sme účastníkmi 1. ligy skupiny Bratislava Západ, paradoxne, obidve sezóny sú v dôsledku opatrení prerušené. V minulom roku boli naša družstvá kategórie U11 a U9 na čele tabuliek bez jedinej prehry, v tomto roku to platí o kategórii U9. Žiaľ, veľa hráčov nám v súvislosti s prechodom do žiackych kategórií prestupuje do iných prvoligových žiackych tímov, náš klub sa pre nich stáva v pozícii druholigistu nie dostatočne zaujímavý. Žiacka súťaž je aktuálne uzavretá na tri roky, čo v našom prípade znamená, že už šesť rokov nemôžeme postúpiť. To nás trochu mrzí a zo športového aspektu by sme privítali prehodnotenie systému a zmenu. Lichotí nám, keď vychovávame hráčov pre 1. ligu a z našich hráčov vyrastajú neskôr reprezentanti, zároveň však platí, že aj my by sme radi ochutnali a dosiahli náš veľký cieľ a tým je postup do 1. ligy žiakov,“ povedal na záver tréner mládeže Milan Adámek.

My dodávame, že v prípravke FK Rača vyrastali napríklad Mário Sauer, ktorý podpísal nedávno profesionálnu zmluvu s MŠK Žilina a reprezentuje Slovensko v kategórii U17, jeho brat Leo Sauer, ktorý doteraz nazbieral 6 reprezentačných štartov v kategórii U15, či jeho reprezentačný spoluhráč v kategórii U15 a aktuálne hráč bratislavského Slovana, Alex Hipp.


autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Značky