Regions Cup – V Sieni slávy vyžrebovali dvojice nového ročníka

Žreb určil dvojice Regions Cupu 2019.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – V Sieni slávy slovenského futbalu vyžrebovali vo štvrtok dvojice pre ďalší ročník Regions Cupu – amatérskych výberov regiónov SFZ. Na prelome augusta a septembra si v Národnom tréningovom centre v Senci zmerajú sily vo vzájomných zápasoch tím Západoslovenského futbalového zväzu proti Bratislavskému a Východoslovenský proti Stredoslovenskému.

Žrebovanie sa konalo za prítomnosti predsedu BFZ Juraja Jánošíka, vedúceho sekretára BFZ Jána Farbulu a vedúceho oddelenia riadenia súťaží Miroslava Richtárika. „Tieto majstrovstvá Slovenska regiónov majú svoj význam. Víťaz totiž postúpi na ďalší kvalifikačný turnaj, a keď uspeje na ňom, prebojuje sa na majstrovstvá Európy amatérov. Naposledy sa tam BFZ prebojoval v roku 2009 a tento rok sa dostal na tento šampionát ZsFZ, kde urobil dobré meno slovenskému futbalu,“ povedal počas žrebu šéf BFZ Juraj Jánošík

Potom Miroslav Richtárik priblížil systém žrebovania: „V guli máme červené a modré loptičky. V červených sú čísla jeden, dva, tri štyri a v modrých tímy. Hrať proti sebe budú mužstvá podľa Bergerových tabuliek, čiže jednotka so štvorkou a dvojka s trojkou.“

Dvojice pre tohtoročný Regions Cup.
autor: SFZ, zdroj: SFZ

Tohtoročný Regions Cup turnaj bude hostiť Bratislavský futbalový zväz, konkrétne v NTC Senec. V prvý hrací deň si zmerajú sily Západoslovenský futbalový zväz s Bratislavským futbalovým zväzom a Východoslovenský futbalový zväz so Stredoslovenským futbalovým zväzom. „Za súpera sme dostali ZsFZ, ktorý vyhral posledné ročníky nášho Regions Cupu. Musím však povedať, že všetky regióny majú svoju kvalitu, takže je jedno, s kým budeme hrať. Dôležité je, aby sa hralo v duchu fair-play a bola to oslava amatérskeho futbalu,“ konštatoval Jánošík.

Tento rok víťaz postúpi na kvalifikačný medzinárodný turnaj, kde sa bude bojovať o miestenku záverečný šampionát. Kto sa môže zúčastniť Regions Cupu? „Je to turnaj pre amatérskych hráčov, čiže tých, ktorí doposiaľ nemali profesionálnu zmluvu a aktuálne nehrajú I. a ani II.ligu. Títo futbalisti sa môžu prebojovať až na majstrovstvá Európy amatérov,“ vravel Richtárik. 


ŽREB
31. august 2019 o 9.30 h
Západoslovenský futbalový zväz – Bratislavský futbalový zväz
31. august 2019 o 11.45 h Východoslovenský futbalový zväz – Stredoslovenský futbalový zväz
1. september 2019 o 9.30 h o 3. miesto
1. september 2019 o 11.45 h finále

Značky