SFZ – Ďakujeme, Bažo!

Streda, 17.1.2024 13:05 | Posledná aktualizácia 17.1.2024 13:06
Zľava technický riaditeľ SFZ Roman Pivarník, Marek Mažík a zátsupca technického riaditeľa Ján Greguš pri oficiálnej rozlúčke.
Zľava technický riaditeľ SFZ Roman Pivarník, Marek Mažík a zátsupca technického riaditeľa Ján Greguš pri oficiálnej rozlúčke.
autor: ROMAN PIVARNÍK, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Už bývalý mládežnícky reprezentačný tréner – viedol tímy do 16 i 17 rokov, naposledy pätnástku – Marek Bažík sa prišiel oficiálne rozlúčiť na pôdu SFZ.

„Pred týždňom sme s Duklou začali zimnú prípravu, prvé dni boli hektické, teraz sa to trochu uložilo, takže sa mi otvorilo časové okno,“vysvetlil predsa len trochu oneskorené rozlúčkové stretnutie s technickým riaditeľom SFZ Romanom Pivarníkom a zástupcom technického riaditeľa SFZ Jánom Gregušom. 

Po päť a pol roku po dohode ukončil pôsobenie pri mládežníckych národných tímoch a vypočul vábenie seniorského klubového futbalu. „Dukla je moja srdcovka, hral som za ňu v troch rôznych etapách. Poznám prostredie, je to tam o ľuďoch, s Máriom Auxtom sme spolu robili v Podbrezovej aj v Banskej Bystrici, teraz v podstate na to len nadviažeme a budeme robiť ďalšie spoločné kroky,“ bol už mysľou u svojho (staro)nového zamestnávateľa. „No, hovorím si, že som predsa stále mladý tréner,“ pobavil okolie onedlho 48-ročný držiteľ najvyššej odbornej licencie.

„Ďakujeme, Marek, za spoluprácu, za poctivú robotu, za vklad pre slovenský futbal na reprezentačnej úrovni. Život spojil Bažíka s reprezentáciou, život ho posunul do ďalšej stanice,“ povedal Roman Pivarník pri odovzdávaní reprezentačného dresu s menom Bažo a rokmi jeho pôsobenia vo zväzových službách.

Zároveň potvrdil, že riešenie postu trénera národného tímu do 15 rokov už beží a „na februárové rokovanie výkonného výboru predložíme návrh mena nástupcu Mareka Bažíka.“

Pätnástku čaká v marci dvojzápas s Rakúskom, pravdepodobne teda už s novým trénerom na lavičke.

šur

Značky