SFZ - Nemecký futbalový zväz zaujali IT riešenia SFZ

DFB IT exchange
DFB IT exchange
autor: Ján Letko, zdroj: Ján Letko

BRATISLAVA (SFZ) – Pracovná skupina Slovenského futbalového zväzu pre IT projekty v zložení Ján Letko (vedúci oddelenia IT), Jaroslav Šišolák, (manažér mediálnych a licenčných práv), Cyril Janoško (koordinátor Grassroots futbalu SFZ), Michal Hricišín (vedúci vývoja za partnera Bart.sk) prijala pozvanie kolegov z Nemeckého futbalového zväzu (DFB), ktoré vyplynulo z úspešnej prezentácie IT riešení nášho zväzu počas májového workshopu UEFA na tému rozvoja amatérskeho a grassroots futbalu.

Fotogaléria prezentácie pre DFB

Transforming Slovak Football: A 13-Year Journey of Digitalization
PDF prezentácia / PDF presentation

IT riešenia, ktoré používa SFZ, zaujali kolegov z UEFA a Nemecka natoľko, že vyvolali v rámci tzv. zdieľania vedomostí dvojstranné stretnutie, na ktorom naši zástupcovia úspešne odprezentovali aktuálne prevádzkované IT systémy a digitálne platformy nasadené v projektoch SFZ. Zástupcovia SFZ sa s predstaviteľmi DFB na pracovnom stretnutí v sídle DFB vo Frankfurte nad Mohanom 27. a 28.6.2023 zhodli na tom, že digitalizácia je strategickým nástrojom pre rozvoj futbalu a pri použití moderných technológií a postupov riadenia, vedie futbal k dlhodobo udržateľným modelom rozvoja, financovania, riadenia a komunikácie v celej futbalovej rodine.

Takéto výmeny skúseností v oblasti IT sú veľmi cenným “zrkadlom” našej dlhodobej práce minimálne v európskom rozmere, a prinášajú nám iné pohľady na riešenia problémov, čo nás vzájomne posúva vpred, alebo nám ukazuje, ktorá cesta nie je správna. Som veľmi hrdý na náš “malý” IT tím, ktorí ukázal, že vie tvoriť minimálne porovnateľné riešenia ako naši “väčší” partneri na úrovni európskeho, ale aj svetového futbalu. Chcel by som ešte raz poďakovať Frankovi Biendarovi a jeho tímu za pozvanie, otvorenú partnerskú diskusiu a za všetko čo pre nás urobili, aby sme sa cítili dobre,“ povedal  pre futbalsfz.sk Ján Letko po rokovaniach na DFB.

„Výkonný riaditeľ DFB Frank Biendara (Managing Director DFB GmbH & Co KG), ktorý stretnutie viedol, prejavil veľký záujem o prezentáciu a podrobné informácie nami realizovaných IT riešení najmä v otvorenej odbornej diskusii na rôzne témy od vývoja, prevádzky, licencovania, technológií až po projektový manažment, financovanie a iné dôležité témy,“
 pokračoval Letko. 

Počas diskusie zástupcovia SFZ predstavili, a na reálnych ukážkach odprezentovali, svoju koncepciu digitalizácie od roku 2010 a tiež krátkodobú aj dlhodobú víziu rozvoja digitálnych nástrojov pre chod a rozvoj futbalu vo všetkých vekových úrovniach a spoločenských oblastiach.

„Futbal je všetko okolo ihriska, samotná hra príde až potom. Informačné technológie sú absolútne nevyhnutnou súčaťou kolosu, ktorým futbal bezpochyby je. Nie je možné bez kvalitných riešení administrovať a rozvíjať prostredie, v ktorom sa len v registrovanom futbale na Slovensku odohrá ročne 55 000 zápasov na všetkých úrovniach,“ dodal Jaroslav Šišolák.

„Z Nemecka sme odchádzali s dobrým pocitom a najmä s rešpektom, ktorý naše riešenia vzbudili v nemeckých kolegoch. Verím, že takého stretnutia budú pokračovať aj v budúcnosti a výmena skúseností posunie aj náš futbal k vyššej kvalite,“
 uviedol Cyril Janoško.

„V tejto diskusii sme sa presvedčili, že naše riešenia sú moderné a trendové pre rozvoj futbalu. Bolo zaujímavé sledovať nemeckých kolegov, ako sú zvedaví na to, ako sme dokázali v našich obmedzených podmienkach vyvinúť a prevádzkovať takéto unikátne riešenia,“
 uzavrel Michal Hricišin.

Značky