SFZ uspel so svojím odvolaním a zápas s Walesom odohrá pred plnými tribúnami

BRATISLAVA (SFZ) - Odvolací orgán UEFA vyhovel odvolaniu SFZ v plnom rozsahu. Zmenil rozhodnutie disciplinárneho orgánu UEFA tak, že mu nielenže znížil pokutu z 20 tisíc eur na 15 tisíc eur, ale čo je najdôležitejšie, kvalifikačný zápas o postup na ME 2020 budú môcť odohrať zverenci trénera Pavla Hapala pred svojimi fanúšikmi.

SFZ vo svojom odvolaní argumentoval najmä tým, že v prípade fanúšikovských pokrikov nešlo o rasizmus, ale o politickú provokáciu. Odvolací orgán UEFA zobral do úvahy aj fakt, že SFZ ešte doteraz nikdy nebol za rasizmus disciplinárne stíhaný. 

Vstupenky, ktoré boli zakúpené online prostredníctvom Maxiticket ako aj SFZ, sú naďalej platné a držitelia vstupeniek sa teda bez problémov dostanú na Štadión Antona Malatisnkého. SFZ by chcel zároveň informovať, že tento zápas bol vypredaný ešte pred pôvodným trestom od disciplinárnej komisie UEFA.

SFZ zároveň oznamuje, že sa už prihlásené deti zo základných škôl a futbalových klubov nebudú môcť na tomto stretnutí zúčastniť vzhľadom na to, že štadión bol už vypredaný. Na základe tejto pozitívnej správy je pozastavené prijímanie objednávok na vstupenky pre deti.

Značky