logo
Reprezentácia

Slovenská ženská reprezentácia po tréningovom kempe v SAE

DUBAJ (SFZ/JÁN GERZANIČ) – Tím trénera Pakuszu absolvoval v januárovom asociačnom termíne treningový kemp v SAE.

Slovenské reprezentanky sa od minulého utorka (19.1.) pripravovali pod vedením trénera Zsolta Pakuszu a jeho asistenta Petra Kopúňa v Spojených arabských amirátoch. Počas siedmich dní sa im stala domovom Etisalat Akadémia, vzdialená od mesta Dubaj približne dvadsať minút cesty autobusom. Tím trénera Pakuszu sa tak pripojil k slovenskej 21-ke, ktorá zahájila kalendárny rok prípravným kempom na rovnakom mieste krátko predtým.

V priebehu tréningového kempu odohrali naše reprezentantky prípravné stretnutie proti Abu Dhabi Ladies, v ktorom vyhrali rozdielom triedy 5:1 po góloch Vojtekovej, Koleničkovej, Bíróovej, dvakrát sa strelecky presadila Hmírová. Okrem tvrdej práce na ihrisku si dopriali naše reprezentantky tiež čas na spoznávanie mesta Dubaj a jeho krás. Navštívili palmový ostrov, Burj al-Arab, najvyšiu budovu sveta Burj Khalifu, či spievajúcu fontánu pri nákupnom centre Dubaj Mall, ktoré našim ženám urobilo asi najväščšiu radosť. 

Slovenské reprezentantky sa snažili na tréningoch presvedčiť trénera Pakuszu o svojich kvalitách pred blížiacimi sa kvalifikačnými zápasmi na EURO 2017. Kouč ženskej reprezentácie vyjadril s tréningovým kempom spokojnosť. "Naším zámerom bolo, aby sme aj v januárovom asociačnom termíne využili priestor pripraviť sa na kvalifikáciu. Tréningové podmienky a primerané počasie nám umožnili absolvovať všetký tréningy bez väčších problémov. Vyhýbali sa nám zranenia, len výnimočne sa niektoré hráčky nemohli zapojiť do tréningového procesu. Zápasov sme chceli odohrať viac a s inými súpermi, no teším sa aj z konfrontácie s domácim tímom Abu Dhabi Ladies. Sústredenie bolo pre nás prínosné a z hľadiska obsahu tréningov splnilo účel. V marci by sme radi nadviazali na tento kemp prípravou dievčat na aprílové kvalifikačné duely“, zhodnotil sedemdňové obdobie v SAE tréner Pakusza.

Dodajme, že po marcovom asociačnom termíne čakajú naše reprezentantky v apríli zápasy v rámci kvalifikácie o postup na EURO 2017 proti favorizovaným Švédkam a proti reprezentácii Poľska.

Značky