SLOVENSKO WU19 – Slovenky neudržali vedenie 3:0 a v príprave podľahli Maďarkám

Štvrtok, 15.3.2018 14:30 | Posledná aktualizácia 18.3.2018 09:14

SENEC (SFZ/brs) – Slovenské reprezentaky do 19 rokov sa v krátkom čase druhý raz stretli v prípravom stretnutí s rovesníčkami z Maďarska. V utorok v Mosonmagyaróvári zaknihovali naše futbalistky prehru 1:4 a aj vo štvrtok ťahali za kratší koniec povrazu, keď súperkám v Senci podľahli 3:5.

Naše dievčatá však vstúpili do odvetného zápasu lepšie, keď prvý polčas vyhrali 3:0. V 9. minúte premenila pokutový kop Bogorová, ktorá sa tešila z presného zásahu aj v 26. min. Prvopolčasový výsledok uzavrela 5 minút pred prestávkou z priameho kopu Lemešová. Štandardnej situácii predchádzal faul na Panákovú, ktorá musela s poraneným ramenom opustiť ihrisko.
V druhom polčase sa Maďarky nevzdali a odhodlali sa s výsledkom niečo urobiť. Po viacerých striedaniach na oboch stranách začali hostky stav meniť. V 64. minúte spustila gólostroj Anna Csiki, ktorá napokon strelila v dueli až štyri góly. Okrem nej sa do gólovej listiny zapísala aj Dóra Dorner.
Tento dvojzápas slúžil ako príprava na aprílový turnaj Elite Round, počas ktorého si v Senci postupne zmerajú slovenské reprezentantky do 19 rokov sily s Angličankami, Nemkami a Izraelčankami.

SLOVENSKO WU19 – MAĎARSKO WU19 3:5 (3:0)
9. a 26. Bogorová (prvý z 11 m), 40. Lemešová – 64., 85. 88. 90+. Csiki, 79. Dorner
SLOVENSKO: Rezeková – Tesáková (46. Gašparovičová), Gmitterová, Lemešová, Lukáčová – Dianišková, Hrádeľová (60. Práznovská) – Semanová, Panáková (42. Nagy), Žemberyová (60. Kozlová) – Bogorová (60. Droppová).

Branislav Petrovič, tréner žien SR, po domácej prehre s Maďarskom 3:5: „Všeobecne sme zápas neodohrali dobre, aj keď prvý polčas sme vyhrali 3:0. Herne to nebolo ono, hráčky sme upozorňovali cez polčas, že treba zlepšiť pohyb i prístup. Bohužiaľ, kvalita hráčok nezodpovedá našim predstavám a navyše sa nám počas prvého polčasu zranila aj Panáková. Šijeme to horúcou ihlou, výsledok 3:5 nás mrzí. Dúfam, že sa hráčky z tohto poučia.“

Branislav Petrovič, tréner žien SR, o prehre 1:4 v Maďarsku: „Veľmi ťažko sa robí, vypadlo nám šesť futbalistiek. V Maďarsku sme paradoxne odohrali lepší zápas ako doma. Minimálne o triedu sme tam boli futbalovo lepší. Prehrali sme však po troch individuálnych chybách. Pod oba nepriaznivé výsledky sa podpísalo, že sme prehrávali súboje v strede poľa.“