logo
MLÁDEŽ A ROZVOJ

SP ŽENY - Myjavčanka Neveďalová: Urobíme maximum pre úspech

Utorok, 7.5.2024 17:32 | Posledná aktualizácia 8.5.2024 08:54
Iveta Neveďalová - Spartak Myjava - Máj2024
Hráčka Spartaka Myjava Iveta Neveďalová v zápase Demišportligy.
autor: Timotej Pavlík

BRATISLAVA (SFZ) - Trénerka, ale zároveň i hráčka Spartaka Myjava Iveta Neveďalová rozpráva v rozhovore o atmosfére v tíme pred ženským finále Slovenského pohára 2023/2024.

Ako je tím pripravený na finále?

Na každý zápas sa snažíme pripraviť čo najlepšie. Finále je náročné v tom, že už nebude možnosť napraviť prípadné zaváhanie, preto sa budeme snažiť hrať od začiatku našu hru a verím, že nám to prinesie dobrý výsledok.

Aka je nálada v tíme?

Nálada je dobrá, vedieme ligovú tabuľku a čaká nás finále pohára. Priebežné ciele sa nám darí napĺňať, prináša to prirodzene aj pocit zodpovednosti, ale verím, že máme dostatočne vyspelé družstvo na to, aby sme všetko zvládli podľa našich predstáv.

Vnímate to, že ste obrovským favoritom na zisk trofeje?

Vôbec nie. Kto to tak vníma, tak asi veľmi nesleduje pohárové súťaže. V týchto zápasoch sú šance vyrovnané. Papierovo slabší tím má obrovskú motiváciu, je to pre nich kľúčový zápas sezóny a môžu iba získať. Od nás to takmer každý očakáva a to niekedy môže byť kontraproduktívne. Ale ako som povedala, spravíme maximum pre úspech.

Aká bola cesta do finále v porovnaní s minulými ročníkmi?

Ako minuloročný víťaz sme boli nasadení až do druhého kola, kde sme porazili Trenčín 10:1. Nasledovalo semifinále so Slovanom Bratislava. Momentálne je to klub, s ktorým hrávame najčastejšie. Musím povedať, že je to momentálne v Demišport lige môj najobľúbenejší súper, pretože chce hrať futbala, majú šikovné hráčky podporené kvalitnou brankárkou a naše zápasy majú takmer vždy taký ten správny futbalový náboj. V súčte oboch zápasov sme vyhrali síce vysoko, ale hlavne zápas u nich vôbec nebol jednoduchý.

Čo hovoríte na príbeh druholigových Košíc?

Košice sú veľké futbalové mesto, určite majú svoju kvalitu, čo dokazuje aj ich účasť vo finále. Bude to zaujímavá konfrontácia, keďže sme spolu už veľmi dávno nehrali.

S čím budete spokojné na konci zápasu?

S dobrým výkonom, ktorý verím, že nám prinesie aj dobrý výsledok. Bola by to odmena pre celé družstvo, ktoré počas sezóny tvrdo pracuje a aj pre našich fanúšikov, ktorí nás prídu povzbudiť priamo na štadión alebo nás podporujú na diaľku.

Finále Slovenského pohára žien má plánovaný začiatok v stredu 8. mája o 17:00 h. na Štadióne pod Zoborom v Nitre. Duel bude vysielať Futbalnet.tv

Press kit SFZ Spartak Myjava - FC Košice na stiahnutie TU

Slovensky pohar ženy finále Myjava Košice.png

Značky