logo
Reprezentácia

SR 15 - Po prehre s Poľskom odsun na konečné 2. miesto

Piatok, 31.5.2019 11:20 | Posledná aktualizácia 31.5.2019 12:58

autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

EERIKKILÄ (SFZ) – V zápase o prvenstvo prehrala slovenská pätnástka na Turnaji 4 krajín s Poľskom 1:2 a obsadila konečné 2. miesto.

Na hráčoch oboch ítmov sa už prejavila únava, keďže to bol tretí zápas za štyri dni. V zásobníku našli napokon viac síl naši súperi, pokryli priestor okolo ťažiska hry a tak sa viac dostávali k odrazeným loptám, čo im umožňovalo podnikať častejšie útoky smerom na Hrdinu. Za hodinu sa dvakrát gólovo presadili: prvý gól dali po hrubke v našej obrane tesne pred šestnástkou, druhý vyťažili zo zisku lopty pri atakovaní nášho hráča, rozvíjajúceho útok. Sokolíci sa ale so stavom nezmierili, bojovali až do konca, no znížiť sa im podrarilo prakticky až na konci, keď tentoraz zabral dôraz našich pri napádaní a Mišovič sa dobre zorientoval pri vytvorení si streleckého priestoru. Naša jediná a tesná prehra však rozhodla, že víťazom turnaja sa stali podľa kritéria o lepšom vzájomnom zápase Poľsko.

POĽSKO 15 – SLOVENSKO 15 2:1 (1:0)
Góly:
9. Duda, 55. Antczak – 78. Mišovič.
ŽK: Sarnowski.
Rozhodoval: Dag (Fínsko) – 32 divákov.
SLOVENSKO 15: Hrdina – Nemček (56. Úradník), Ovšonka (69. Szolgai), Kachnič, Jaššo – Sauer (56. Gajdoš), Šuľák (41. Svetlík), Javorček (69. Lupták) – Mišovič, Griger (41. Juritka), Bortoli (56. Lacza). Tréner: Martin Žamba.

HLAS PO ZÁPASE
MARTIN ŽAMBA (tréner Slovenska 15): “Zápas nemal také tempo, ake naše dva predchádzajúce na turnaji, ale zaujímavý bol. Objektívne, Poliaci mali navrch, získavali odrazené lopty, boli dôraznejší v osobných súbojoch a nebezpečnejší pred našou bránou. Celkovo som však s výkonmi na turnaji veľmi spokojný, naši hráči ukázali charekter aj futbalovú kvalitu. Je v nich potenciál, aby aj vo vyšších vekových kategóriách dosahovali dobré výsledky.“

Značky