SR 21 – Mesík s pečaťou pri rozhodujúcom góle: Pocity sú fantastické! | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

SR 21 – Mesík s pečaťou pri rozhodujúcom góle: Pocity sú fantastické!

Radosť sokolíkov po výhre 2:1 nad Azerbajdžanom.
autor: Petra Ďuráčiová, zdroj: Facebook Daily fotos

NITRA (SFZ) – Obrovská radosť zavládla v tíme slovenského výberu do 21 rokov po včerajšej výhre 2:1 nad Azerbajdžanom. Súperovi sokolíci vrátili smolnú prehru spred roka.

Rozhodujúci gól padol v nadstavenom čase, výraznú pečať pri ňom mal stopér Ivan Mesík. „Na bránku šiel kvalitný center, Šulo (Martin Šulek – pozn.) ho predĺžil a ja som sa ocitol v dobrej pozícii na zadnej žrdi, ktorú som zatváral. Loptu som usmerňoval do bránky, následne si ju ešte tečoval jeden z hostí,“ opísal rozhodujúci moment stretnutia Ivan Mesík. V zápise o stretnutí napokon ho UEFA napokon uviedla ako autora gólu. Obranca opísal pocíty po záverečnom hvizde: „Sú fantastické! Sme radi, že sme to zvládli, nebol to ľahký zápas. Vedeli sme, že nás budú hrýzť, sme radi za tri body do tabuľky.“

Slovenský stopér sa počas duelu prezentoval kvalitným výkonom vzadu a mazácky si počínal aj pri ofenzívnych akciách. „V klube od nás stopérov chcú, aby sme sa nebáli útočiť, praktizujem to aj v repre. Vyhovuje mi to,“ konštatoval hráč dánskeho FC Nordsjaelland, ktorý vekovo spadá ešte do kategórie U19.

Čo bolo podľa neho kľúčové na ceste za víťazstvom? „Súpera sme dobre bránili, priestor sme mali vykrytý, myslím si, že celá obrana pracovala veľmi dobre. Padlo nám to aj vpredu,“ uviedol Mesík.

Šípoš: Sme šťastní, že sme im to mohli vrátiť

V našej svätyni sa počas duelu nenudil brankár Dávid Šípoš. „Nepríjemný moment bol napríklad v druhom polčase, keď naši hráči v múre tečovali loptu, tá šla tesne vedľa bránky, vtedy mi nebolo všetko jedno... Aj v prvom polčase vyslali Azerbajdžanci na mňa niekoľko pokusov, ktoré som buď kryl, alebo vyrazil,“ vypočítaval bezprostredne po zápase gólman šance súpera.

 Ako videl moment, po ktorom Azerbajdžan vyrovnal na pribežných 1:1? „Nevedel som, kto bude štandardnú situáciu zahrávať - či pravák alebo ľavák. Súper poslal ideálny center, ďalší sa odpútal od jedného z našich a loptu poslal do za bránkovú čiaru,“ opísal Šípoš. 

Sokolíci tak súperovi vrátili prehre 1:2 spred roka. „Aj teraz boli Azerbajdžanci veľmi nepríjemní. Zápas sme však v nadstavenom čase zlomili v nadstavenom čase tentoraz my a sme šťastní, že sme im to mohli vrátiť,“ zakončil Šípoš.

Značky