SR 21 – Oravec s víťazným gólom proti Grécku: Každý v reprezentácii teší | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

SR 21 – Oravec s víťazným gólom proti Grécku: Každý v reprezentácii teší

Matej Oravec (s číslom 13) sa teší so spoluhráčmi z víťazného gólu.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

ŽILINA (SFZ) – To boli ale gólové hody! Slovenskí reprezentanti do 21 rokov v piatok zdolali na štadióne v Žiline rovesníkov z Grécka 4:3. Už v 8. min viedli sokolíci 2:0, no napokon z toho nebol jasný duel. 

O víťazstve našich reprezentantov rozhodol až dve minúty pred koncom Matej Oravec. „Každý gól v reprezentácii teší, najmä ak je víťazný, je to niečo neskutočné. Som rád, že sme vyhrali a je jedno, či som dal gól ja, alebo niekto iný,“ povedal po zápase šťastný stopér. Slováci v piatkovom stretnutí viedli 2:0 a aj 3:1. „Za stavu 3:1 možno prišlo aj nejaké uspokojenie, mysleli sme si, že máme zápas vyhratý. Trošku sme Grékov podcenili, zbytočne sme si to skomplikovali,“ zamyslel sa Oravec. 

Čo hovorí na gólovú prestrelku? „Dva góly sú už veľa a nie ešte tri… Niektoré boli zbytočné, s týmto sme nespokojní. Teší to, že sme dali štyri a vyhrali,“ konštatoval hráč, pre ktorého to bol premiérový gól za výber do 21 rokov. „Prežívam lepšie futbalové obdobie, aj prestup z Trnavy do Podbrezovej hodnotím kladne. Je to tam super a som rád, že som si výkonmi vypýtal aj nomináciu do dvadsaťjednotky,“ vravel Oravec. O kvalitách mladého Slováka sa hovorí už aj na európskej scéne, veď meno rodáka z Trnavy sa objavilo v stočlennom zozname na ocenenie Golden Boy 2018 (zlatý chlapec, – pozn.) pre najlepšie hráča do 21 rokov pôsobiaceho v Európe.

Pokorný: Dal som si malý darček

Pokorný (s číslom 22) otvoril v piatok skóre duelu proti.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Skóre proti Grécku otvoril už v 2. min ešte iba 17-ročný Peter Pokorný. Ten je na zraze pod trénerom Adrianom Guľom už tretí raz. V novembri minulého roka bol s výberom do 20 rokov, ktorý tiež vedie Guľa, na sústredení v Portugalsku. V januári zas bol s reprezentačnými spoluhráčmi v Turecku. Teraz sa koučovi sokolíkov odvďačil za dôveru najlepším možným spôsobom. „Vybehli sme na súpera a musím sa poďakovať spoluhráčom, ktorí pred gólom vybojovali loptu a tá sa dostala ku mne. Ten gól nás nabudil, neprestávali sme a pridali ďalšie. Bol to môj prvý v dvadsaťjednotke, veľmi si ho cením. Dal som si malý darček,“ povedal po zápase hráč rezervy Red Bullu Salzburg Pokorný.

Boženík: Veril som, že zápas dokážeme zlomiť


Boženík sa teší z gólu.
autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

Pre Róberta Boženíka, Vladimíra Majdana, Branislava Sluku a Michala Tomiča, bol súboj s Grékmi špeciálny. V reprezentačnom drese totiž nastúpili na štadióne, ktorý je momentálne aj ich futbalovým domov. Všetci sú futbalistami MŠK Žilina. Boženík svoj výkon okorenil aj gólom, ktorý padol v 18. min. „Bol to výborný zápas. Z chlapcov som cítil neuveriteľnú túžbu po víťazstve. Veril som, že zápas dokážeme zlomiť aj v 95. minúte a napokon nám to vyšlo, takže som veľmi šťastný. V úvode sme chceli na súpera vyletieť. Trochu nás pribrzdil gól na 1:2, ale rýchlo sme sa znova dostali do dvojgólového vedenia. Potom súper trochu prevzal iniciatívu, ale záver patril opäť nám,“ uviedol Róbert Boženík.

Sokolíci odohrajú ďalší prípravný zápas v utorok v Dunajskej Strede o 17.00 h proti o rok mladším Noróm, ktorí sa pripravujú na majstrovstvá sveta v Poľsku. Stretnutie bude vysielať Futbalnet TV.

Značky