SR 21 – Sokolíci už spolu pred turnajom Antalya Cup | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

SR 21 – Sokolíci už spolu pred turnajom Antalya Cup

BRATISLAVA (SFZ) – Tréner reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš privítal dnes (v nedeľu 21. marca) podvečer 26 nominovaných hráčov pred tréningovým kempom v Turecku a tromi prípravnými zápasmi na Antalya Cupe proti výberu Uzbekistanu do 23 rokov (25. marca o 15:00 SEČ) a rovesníkom zo Severného Macedónska (27. marca o 15:00 SEČ) a Ukrajiny (29. marca o 17:00 SELČ).

Lodivod sokolíkov musel urobiť vynútenú zmenu na brankárskom poste. Najskôr Ivana Krajčírika nahradil Michal Kukučka, ale napokon ani on nemohol byť súčasťou dvadsaťjednotky. Napokon tréneri povolali Denisa Chudého. „Mišo mal po sobotnom zápase proti Zlatým Moravciam problém s pätou. Ostatní hráči sú zdravotne v poriadku,“ ozrejmil tréner Jaroslav Kentoš pre futbalsfz.sk.

Na oficiálnom privítaní chýbali hráči Gergely Tumma, Sebastián Nebyla, ktorí v nedeľu popoludní mali klubové povinnosti a aj Peter Pokorný, ktorý hrá za rakúsky SKN St. Pölten. „Kompletní budeme až v pondelok na letisku, keď sa k nám pripojí Peťo Pokorný,“ vravel niekdajší lodivod Banskej Bystrice, Podbrezovej a Žiliny, ktorý privítal 23 hráčov. „Všetci máte rovnakú štartovaciu pozíciu, aby ste sa dostali aj do kvalifikačných zápasov. Teraz v Turecku dostanete možnosť ukázať sa všetci a je iba na vás, ako sa toho chopíte,“ povedal tréner Kentoš počas privítania.

U21 – TRÉNER KENTOŠ NOMINOVAL NA TURNAJ V TURECKU 16 NOVÁČIKOV

U21 – SOKOLÍKOV ČAKAJÚ V MARCI TRI PRÍPRAVNÉ ZÁPASY NA ANTALYA CUPE

Gólovo sa na zraz naladil Ján Bernát, ktorý sa dnes tešil za rezervu Žiliny proti Podrbezovej (2:3). „Na zraz som sa tešil, sme tu po štyroch mesiacoch a som rád, že opäť môžem reprezentovať Slovensko. Tešil som sa aj na nových chalanov, ktorí sú tu medzi nami po prvý raz. Verím, že kemp s tromi zápasmi dopadne pre nás dobre,“ uviedol pre web Slovenského futbalového zväzu Bernát, ktorý v predošlých dvoch týždňoch zápasil s natiahnutým zadným stehenným svalom: „Som rád, že som proti Podbrezovej mohol odohrať celých 90 minút, čo mi tiež pridalo na dobre nálade.“

Sokolíkov okrem tréningových jednotiek čakajú aj tri prípravné zápasy s protivníkmi z Uzbekistanu do 23 rokov a s rovesníkmi zo Severného Macedónska a Ukrajiny. „Každý jeden z týchto súperov nás preverí a každý hrá iným štýlom. Ukrajina bude výborný súper s technickými hráčmi, ktorý hrajú v kvalitných súťažiach. Aj Uzbekistan a Severné Macedónsko budú mať svoju kvalitu, my však sa však musíme na nich dobre pripraviť,“ uviedol 20-ročný stredopoliar a doplnil, s čím bude po zraze spokojný: „Chceli by sme vyhrať každý jeden zápas a začať sa pripravovať na kvalifikáciu, ktorá na nás čaká od septembra. Zároveň chcem pomôcť k dobrým výkonom a výsledkom mojim individuálnym výkonom.“

Značky