SR 21 – Sokolíci v novembri proti Gruzíncom v Tbilisi a Lichtenštajncom v Nitre | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

SR 21 – Sokolíci v novembri proti Gruzíncom v Tbilisi a Lichtenštajncom v Nitre


autor: SFZ, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentáciu do 21 rokov čakajú v novembri posledné dva zápasy kvalifikácie ME 2021. Sokolíci najskôr nastúpia 12. novembra o 14.00 h (11.00 SEČ) v Tbilisi proti Gruzíncom a následne 17. novembra o 17.00 h privítajú rovesníkov z Lichtenštajnska.

Zápas v Gruzínsku bude súbojom o 3. miesto tabuľky 2. kvalifikačnej skupiny. Sokolíci sú aktuálne s deviatimi bodmi na 4. priečke, Gruzínci sú tretí a majú o tri body viac. „Očakávam náročný duel, podobný, ako bol ten pred rokom (3:2). Gruzínci sa prezentujú aktívnym futbalom a sú dobre technicky vybavení,“ povedal tréner dvadsaťjednotky Jaroslav Kentoš.

Výkop duelu je naplánovaný na 12. novembra o 14.00 h tamojšieho času (11.00 h SEČ) na Štadióne Michaila Meschiho. „Pôvodne sme mali hrať v Gori, ale napokon sa bude hrať v Tbilisi. Pre nás je to z hľadiska cestovania výhodnejšie. Nekladiem však veľký dôraz na to, na ktorom štadióne sa zápas uskutoční. Medzi Slovenskom a Gruzínskom je trojhodinový časový posun, u nás bude v hodine výkopu obed. Urobíme všetko pre to, aby sme na to chlapcov nachystali, v Gruzínsku absolvujeme v danom čase aj predzápasový tréning,“ konštatoval kouč.

V druhom novembrovom dueli nastúpia slovenskí reprezentanti do 21 rokov v Nitre proti Lichtenštajnsku. Pod Zoborom sokolíci v septembri privítali Švajčiarsko (1:2) a v októbri Azerbajdžan (2:1). „V tomto čase nebolo jednoduché nájsť hotel či tréningové plochy. Nitru máme vo všetkých smeroch odskúšanú, preto sme sa rozhodli pre ňu.“ Aký zápas očakáva tréner Kentoš proti Lichtenštajnsku? „Prezentuje sa dobre organizovanou obranou, hrá na rýchle protiútoky. Bude to o tom, aby sme nepodcenili žiadny detail a hrali naplno počas celého stretnutia. V minuloročnom dueli, keď prišlo k podceneniu v určitých herných situáciách, tak sa súper dostal do zápasu. Verím, že teraz sa to nestane.“

Značky