logo
Reprezentácia

SR WA – Po kempe v Turecku je tréner Kopúň spokojný: Vyvrcholením by mala byť kvalifikácia


autor: Alper Dogmen, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Futbalová reprezentácia žien má za sebou prvú akciu v roku 2019. Zverenky trénera Petra Kopúňa strávili osem dní v tureckej Antalyi, kde okrem tréningových jednotiek odohrali aj dva prípravné zápasy s domácim výberom (0:0, 1:1). Kormidelník nášho tímu zhodnotil kemp, výkony i zapracovanie zmien, ktoré avizoval. 

„Cieľom kempu bolo overiť nejaké prvky konceptu našej hry. Sme veľmi radi, že sme to mali možnosť realizovať v podmienkach, kde nám to prostredie a počasie dovoľovalo. Aj keď v úvode bolo problematické počasie, museli sme meniť program, z ôsmich tréningov sme mali iba sedem. Obsah sme však naplnili, ako sme si predstavovali. Dva zápasy s Tureckom boli ideálnou skúškou, kde si môžeme tieto veci overiť,“ začal hodnotenie tureckého kempu tréner reprezentácie žien.

Na kemp vzal kouč aj novú hráčku Martinu Švecovú a naopak, chýbali viaceré opory. „Vzali sme 23 hráčok, tým že nešla Škorvánková, Bíróová, Vojteková, ktoré sú stálice, bola možnosť pozrieť si iné hráčky v tréningovom procese. Teším sa, že dievčatá celkom dobre zapadli, celkovo atmosféra v tíme bola veľmi príjemná. Milo ma prekvapilo, aká tu bola súdržnosť,“ vyjadril sa spokojne kouč. 

Sústredenie však bolo ni veľmi šťastné pre dvojicu dievčat. „Ako vždy, futbal prináša aj nepríjemné veci ako zranenia Mati Šurnovskej a Terky Kovaľovej, ktoré boli trošku vážnejšie a vyradili ich do konca zrazu. Je to futbal a dievčatá sa s tým musia vyrovnať. Na druhej strane, boli s tímom stále a bolo fajn, že sme boli pokope,“ snažil sa nájsť pozitíva šéf našej lavičky.

Dievčatá odohrali dve stretnutia a k víťazstvu nemali ďaleko. „Zápasy nám ukázali, že sú tam dobré veci, niektoré potrebujeme ešte vyladiť. V tomto smere som bol veľmi spokojný,“ pridal Kopúň.

Už na konci februára sa reprezentácia zíde znova, keďže ju čaká tradičné podujatie. „Zraz pred turnajom na Cypre bude pre nás dôležitým medzníkom našej prípravy. Teším sa naň, lebo dievčatá ukázali, že aj keď sa za víťazstvom nejde ľahko, ony za ním chcú ísť a že to nie je také jednoduché, ako si každý myslí a že to príde samo. Pokiaľ pôjdeme takto ďalej, plány do budúcna budú postavené na tom, že mentalita hry našej reprezentácie bude jedna z kľúčových charakteristík. Ja verím, že keď sa ukážeme v najbližšom možnom termíne, keď budeme hrať doma, že aj diváci budú vidieť niektoré nové prvky, ktoré si užijú spolu s nami,“ netajil spokojnosť Peter Kopúň.

Vnímal tréner pozitívne posuny v porovnaní s dvojzápasom v Grécku v novembri minulého roka? „Je veľmi príjemné počuť, ako to zhodnotil nový člen realizačného tímu kouč brankárok Pavel Kováč, ktorý tu bol teraz s nami. Videl predchádzajúce zápasy, keďže analyzoval hru nášho družstva. Sám povedal, že je veľmi milo prekvapený, akým spôsobom sme hrali prot Turkyniam. Aj viacerí, ktorí videli duely, priznali, že družstvo podáva veľmi príjemný tímový výkon. Je to veľmi milé, keď počujete také veci, keďže sme ešte stále na začiatku niečoho a gradácia by mala byť v samotnej kvalifikácii,“ uzavrel Peter Kopúň.

Značky