SR WA – V príprave Slovenky podľahli Češkám. Kouč Kopúň: Verím, že druhý zápas bude lepší

Štvrtok, 4.10.2018 16:05 | Posledná aktualizácia 4.10.2018 18:09

STARÉ MĚSTO (SFZ) – Ženská reprezentácia prehral v prvom z dvojice prípravných zápasov výberu Česka 0:2. Tím kormidelníka Petra Kopúňa nastúpi v nedeľu na odvetu federálneho derby v Kroměříži.

STARÉ MĚSTO (SFZ) – Ženská reprezentácia prehral v prvom z dvojice prípravných zápasov výberu Česka 0:2. Tím kormidelníka Petra Kopúňa nastúpi v nedeľu na odvetu federálneho derby v Kroměříži.

Slovenky nastúpili bez viacerých stálic v základnej zostave. Tréner Peter Kopúň chce dať priestor aj novým tváram. Úvod duelu vyšiel lepšie domácim Češkám, ktoré sa ujali vedenia už v 3. minúte. Gólovo sa zo štandardky presadila Bertholdová. Druhý gól pridala po hodine hry z rýchleho brejku Dubcová.

Naše dievčatá majú šancu súperkám prehru odplatiť v nedeľu, keď je na programe odveta proti Češkám v Kroměříži.

ČESKO WA – SLOVENSKO WA 2:0 (1:0)

Góly: 3. Bertholdová, 60. Dubcová.

Rozhodovala: Adámková (ČR)

SLOVENSKO WA: Korenčiová – Horváthová, Fischerová, Moťovská, Zdechovanová (89. Košíková)– Košlabová (46, Mikolajová), Bíróová  (73. Šušolová) – Šurnovská (79. Jančová), Havranová (73. Sluková), Hmírová. Tréner: Peter Kopúň.

PETER KOPÚŇ (tréner SR WA): „Odohrali sme prvý prípravný zápas po kvalifikačnom cykle. Tak, ako som naznačoval skôr, išlo najmä o to, aby sme videli nové hráčky, ktoré sme zavolali do reprezentácie. Či to bola Miška Moťovská, Aďa Horváthová alebo Katka Košlabová, poprípade Monika Havranová. Snažili sme sa splniť cieľ, že chceme zvýšiť variabilnosť našej hry. Bohužiaľ, zápas sa pre nás začal vyvíjať veľmi zle, keďže sme už v tretej minúte inkasovali. Bol to veľmi rýchly gól po štandardnej situácii, na ktorú sme nevedeli adekvátne reagovať. Súperkám sa hralo potom pokojnejšie a my sme sa gólom dostali do takého vlastného tlaku. Príležitosti, ktoré sme mali, sme si nevedeli pripraviť natoľko, aby sme ohrozili ich bránku. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, súper hrozil len z rýchlych protiútokov a práve z jedného z nich sa mu podarilo streliť druhý gól. Možno ma mrzí to, že snaha hráčok hrať dopredu bola viditeľná, ale pokoja a trpezlivosti na zakončenie bolo minimum. To je jedna z vecí, na ktorých chceme pracovať. Narobíme sa veľa, aby sme dali jeden gól. Verím, že druhý zápas zvládneme lepšie.“