logo
Reprezentácia

SR WA – Žreb kvalifikácie ME 2021 hodnotí tréner Kopúň: Verím, že dopadneme lepšie než naposledy


autor: youtube/uefa channel, zdroj: SFZ

NYON (SFZ) – Futbalová reprezentácia žien spoznala vo štvrtok svoje súperky v kvalifikačných bojoch o postup na ME 2021. Žreb v sídle UEFA v Nyone prisúdil našim dievčatám Švédky, Islanďanky, Maďarky a Lotyšky. Priamo z Nyonu zhodnotil žreb aj tréner Peter Kopúň.

Na ceremónii sa za slovenský tím zúčastnil hlavný tréner Peter Kopúň a vedúca tímu Lenka Gazdíková. Ženský šampionát starého kontinentu bude v roku 2021 hostiť Anglicko a ako usporiadateľ mal účasť istú. V piatich košoch bolo teda 47 tímov, ktoré sa pobijú v kvalifikácii. Dve skupiyn sú šesťčlenné, zvyšných sedem päťčôenných. 

O tom, že sa Slovensko dostane do skupiny F, rozhodla bývalá anglická futbalistka Rachel Brown-Finnis. V tom čase už v "efku"bolo  z piateho koša Lotyšsko. Z tretieho pribudol náš sused – Maďarsko, ktoré má v kvalifikácii ME 2020 aj mužské áčko. A z dvoch najsilnejších je to Island a favorizované Švédsko.

„Išli sme sem s tým, že som prioritne nemal žiadne očakávania ani túžby, aké tímy by sme mohli mať v skupine. Takisto som to nežiadal ani od svojho realizačného tímu. Nechcel som vedieť, koho by si želali. Aké tímy nám vyžrebujú, s tými musíme hrať. Musím sa však priznať, že takú maličkú túžbu som mal, nechcel som nikoho z Britských ostrovov, čo sa splnilo,“ prezradil na úvod z Nyonu Peter Kopúň.

Súperi, ktorých nášmu ženskému áčku priradil žreb, sú rôznorodí. „Skupina je veľmi zaujímavá. Lotyšsko je pre nás úplná neznáma, ale keďže je v piatom koši, ideme do toho síce s rešpektom, no predpokladáme, že my sme tí, ktorí máme byť lepším tímom,“ začal hodnotenie protivníkov v kvalifikácii Kopúň. „Maďarsko je náš známy súper, stretli sme sa veľakrát. Vieme, kde má silné i slabé stránky, je otázne, ako sa s tým popasujeme. Najlepšie tímy z našej skupiny Island a Švédsko sú súperi, s ktorými máme skúsenosti a dobré skúsenosti. Vieme, že sú naozaj nároční, no budeme sa snažiť vyťažiť maximum,“ doplnil kormidelník žien.

Kvalifikačné boje štartujú na konci augusta tohto roka a potrvajú do septembra 2020. Slovenská reprezentácia začne vonku a doma sa predstaví až v novembri. „Trošku ma mrzí, že nám to vyšlo tak, že hráme tri zápasy vonku. Bolo treba rešpektovať aj Island, ktorý má komplikované klimatické podmienky. Môže to byť výhoda, ale aj nevýhoda. Na druhej strane sa teším, že druhú časť kvalifikácie odohráme väčšinu zápasov doma. Aj pred posledným duelom v Maďarsku sa budeme môcť pripravovať v domácom prostredí, čo považujem za našu výhodu,“ vysvetlil náš tréner.

Na záver pridal svoje želanie. „Verím, že dopadneme ďaleko lepšie než v poslednej kvalifikácii a dúfam, že sa posunieme vpred.“

SKUPINA F

Švédsko
Island
Maďarsko
Slovensko
Lotyšsko

Plán zápasov Slovenska
2. 9. 2019: Island – Slovensko
4. 10. 2019: Lotyšsko – Slovensko
8. 10. 2019: Švédsko – Slovensko
8. 11. 2019: Slovensko – Maďarsko
10. 4. 2020: Slovensko – Lotyšsko
14. 4. 2020: Slovensko – Island
4. 6. 2020: Slovensko – Švédsko
22. 9. 2020: Maďarsko - Slovensko

Značky