SR WU15 – Rýchle góly Bosny rozhodli. Slovenky prehrali 1:3

Streda, 15.5.2019 15:55 | Posledná aktualizácia 16.5.2019 07:48

autor: Roman Ferstl, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Reprezentácia dievčat do 15 rokov si náladu v prvom prípravnom zápase s rovesníčkami z Bosny a Hercegoviny nespravila. Slovenky podľahli v chladnom počasí s vytrvalým dažďom súperkám z Balkánu 1:3. Odveta je na programe v piatok o 11.00 rovnako v Senci.

Hosťujúce hráčky už v prvých sekundách ohrozili našu brankárku akoby chceli naznačiť, že prvé minúty budú v ich réžii. Už v 7. minúte mala veľkú príležitosť Gačićová, no našu brankárku ešte neprekonala, ale o minútu neskôr sa už Bosnianky tešili. Netypický lob poslala na bránku Filipovićová a lopta preskočila aj brankárku Jánošíkovú.

O tri minúty prišiel ďalší úder. Po zaváhaní obrany sa do úniku dostala kapitánka súperiek Jelčićová, slovenská gólmanka proti nej vybehla, no zastavila ju nedovolene a nariadenú penaltu premenila sama faulovaná.

Dve rany naše dievčatá zaskočili, no postupne sa otriasli a prevzali iniciatívu. Strelou z diaľky to skúšala Tyčiaková, ale gólom sa neskončila ani pekná individuálna akcia Mazuchovej, jej strelu vytlačila brankárka na roh. Slovenky ťahali akcie po krídlach, no nedokázali skórovať. V poslednej minúte prvého polčasu mohli naopak udrieť hostky, keď štandardku zahrávala Gačićová a Jánošíková s problémami odvrátila strelu nohou.

Do druhého dejstva poslal tréner Jozef Jelšic osem nových hráčok. No po ôsmich minútach bolo už 0:3. Z priameho kopu sa presadila Balićová. Slovenky potom zapli na vyššie obrátky, ale najväčšou prekážkou bola bosnianska brankárka Prljevićová. V 53. minúte zneškodnila strelu Bayerovej zo štandardky, v 60. na dvakrát vychytala Huťovú. V 65. minúte už kapitulovala, keď ju po centri Múčkovej prekonala vlastná spoluhráčka.

V závere ešte naše dievčatá mali dve veľké príležitosti, no strela Bayerovej smerovala tesne nad a Maková nastrelila brvno.

SLOVENSKO WU15 – BOSNA A HERCEGOVINA WU15 1:3 (0:2)
Góly:
65. vl. Milinkovićová – 8. Filipovićová, 11. Jelčićová (Z 11 m), 48. Balić.
Rozhodovala: Krčová (SR)
SLOVENSKO WU15 – 1. polčas: Jánošíková – Jalakšová, Vravková, Čerňaková, Pivarčiová – Tóthová, Múčková, Tyčiaková – Hrdličková, Papajová, Mazuchová. Tréner: Jozef Jelšic.
SLOVENSKO WU15 – 2. polčas: Jánošíková – Zbínová, Hadbavná, Ťapajáková, Kolárová – Tóthová, Múčková, Maková – Bayerová, Huťová, Škerdová. Tréner: Jozef Jelšic.

HLAS PO ZÁPASE
JOZEF JELŠIC (tréner SR WU15): „Nevyšiel nám úvod zápasu, dostali sme góly, ktoré by sme nemali dostať.  Či už ten prvý, alebo druhý z pokutového kopu, kde nám zaváhala brankárka. Potom sme hru trochu vyrovnali, ale prvý polčas nebol z našej strany vydarený, hrali sme staticky, nevyhrávali sme súboje. V druhom polčase sme vymenili osem dievčat, musím povedať, že sme potom dominovali, i keď sme dostali zase gól zo štandardky. Boli sme však aktívni, snažili sme sa kombinovať, škoda, že nám nevyšli nejaké šance a nedali sme viac gólov.“