Základná zostava tímu WU19 pred prípravným zápasom s Rumunskom v Dunajskej Strede.
autor: Peter Tóth, zdroj: SFZ
BRATISLAVA (SFZ) – Futbalová reprezentácia dievčat do 19 rokov si na záver sezóny zmeria sily s rovesníčkami z Rumunska na domácej pôde. V prvom dueli vyhrali zverenky trénera Jozefa Jelšica v Dunajskej Strede nad svojím súperom 3:2. Odveta sa hrá v sobotu o 12.00 v NTC Senec.
Slovenské reprezentantky síce v úvodnej štvrťhodine dvakrát inkasovali, ale otriasli sa, ešte v prvom polčase znížili zásluhou Hany Michalíkovej a v druhom v závere dvomi gólmi - Linda Krajanová a Esther Melicharek - otočili zápas.
HLAS PO ZÁPASE
Jozef Jelšic (tréner WU19): „V prvom zápase sme mali zlý vstup. Prvý polčas sme mali problémy v strede, kde sme prepadávali, prehrávali sme súboje, krídla nám nebránili, ako sme chceli a súper dal v druhej minúte gól pri našom nedôraze v pokutovom území, potom dal ešte jeden zo štandardky, kde sme zase naivne prepadli. Tento polčas bol z našej strany veľmi slabý, neaktívny a nevedeli sme sa dostať do zápasu. V druhom polčase sme prestriedali, v závere zápasu sa nám to podarilo otočiť a myslím si, že za ten druhý polčas sme si aj zaslúžili vyhrať.“