U15 – Formovania kádra trochu po novom | Slovenský futbalový zväz
logo
Reprezentácia

U15 – Formovania kádra trochu po novom

Tréner reprezentačnej pätnástky Martin Žamba zostavuje káder tímu trochu vyboveným spôsobom.
autor: ROMAN FERSTL, zdroj: SFZ

BRATISLAVA (SFZ) – Rok bez oficiálneho medzištátneho zápasu, verme, že už sa to nikdy nezopakuje! Najmladší  reprezentačný výber, pätnástka, skladá pod vedením trénera Martina Žambu čerstvý káder na novú sezónu.

„Tú dlhú dobu bez oficiálneho zápasu a takmer rok aj bez súťažných stretnutí na klubovej úrovni spôsobil COVID 19, celé obdobie bolo – a svojím spôsobom stále je – neštandardné, ale chceme a musíme reagovať,“ povedal technický riaditeľ SFZ Martin Hasprún, ktorý spolu s najbližšími spolupracovníkmi stojí za novým modelom formovania hráčskeho tímu reprezentačnej pätnástky.

Káder najmladšieho slovenského výberu sa skladal na základe regionálnych turnajov výberov do 14 rokov, z Memoriálu Gejzu Princa sa tak stalo nielen populárne, ale aj dôležité podujatie pre našu najnižšiu reprezentačnú kategóriu.

Vzhľadom na uvedenú vynútenú ročnú prestávku v zápasovom rytme tentoraz Memoriálu Gejzu Princa – začína sa v pondelok 16. augusta v Košiciach – predchádzali jednodňové zrazy jednotlivých regionálnych výberov. „Aby sme si oživili osobný kontakt, stretnutia s chlapcami aj trénermi sú pre nás dôležité,“objasnil technický riaditeľ SFZ. Ide o finančne nenáročnú akciu, ktorej význam je značný. Počas týchto zrazov absolvovali hráči tréning  aj zápas  s klubovým súperom z kategórie do 16 rokov. 

„V rámci samotného memoriálu budú mať hráči viac času nielen na zápasy, ale aj tréningy a novinkou je aj práca s mentálnou prípravou v spolupráci s našim partnerom SportMind, ktorého aktivitu využijú aj zúčastnení tréneri,“ vysvetlil Hasprún. Dôležité je, že „ak sa tento model osvedčí, zapracujeme ho aj do ďalších sezón.“

Reprezentačný tréner pätnástky Martin Žamba má v celom vynovenom modeli formovania tímu zásadné miesto pri zložení hráčskeho reprezentačného kádra. „Jeho hlavná kompetencia je práve výber jednotlivých chlapcov a dohľad nad preferenciou základných princípov hry aj v družstvách na regionálnej úrovni,“ pripomenul technický riaditeľ SFZ.

Značky