U17 – 2. kolo kvalifikácie ME: Krutá prehra s Českom, gól sme opäť nedali

Sobota, 25.3.2023 19:35 | Posledná aktualizácia 3.5.2023 14:18

autor: VLADIMÍR DANČÍK, zdroj: SFZ

SANTA COMBA DEO (SFZ) – Ani v druhom zápase na turnaji 2. kola kvalifikácie ME sokolíci neuspeli: opäť prehrali, opäť na nulu.

O výsledku rozhodol tvrdá direkt na slovenský solar v priebehu štyroch minút, keď Česi navýšil svoj náskok o ďalšie dva góly. Po necelej hodine hry tak bolo 0:3 v náš neprospech a to už spolu s nalomenou psychikou tímu bol nezdolateľný kopec.

Pritom na pohľad bol priebeh vyrovnaný, pomer striel zapísali štatistici UEFA 7:6 (lenže my sme medzi žrde Heerkensa namierili len raz...), rohové kopy 3:4, vo futbale sa však rátajú góly a v tejto kolonke to bolo jasne v neprospech sokolíkov.

Posledný zápas na turnaji Elite Roundu odohrajú zverenci trénera Bažíka v utorok proti Poľsku.

HLAS PO ZÁPASE
MAREK BAŽÍK (tréner Slovenska 17): „V I. polčase bol priebeh zápasu vyrovnaný, no v 17. min sme inkasovali po individuálnej chybe pri výstavbe útoku. Vrátili sme sa zápasu, citeľne nás brzdila nepresnosť v predfinálnej fáze hry. O našej prehre rozhodla úvodná desaťminútovka po prestávke, v tom čase sme inkasovali najskôr po rýchlom protiútoku, nasledujúcom po našej štandardnej situácii, tretí gól sme si dali sami po rohovom kope súpera. Myslím si, že na priebeh zápasu je pre nás výsledok dnešného zápasu krutý. Česko však vyhralo zaslúžene."

Priebeh stretnutia

0'
Gól z hry
17'
NaN'
1. polčas
Koniec - 1. polčas
11:45
45'
2. polčas
Začiatok - 2. polčas
12:00
Lukáš Saal
Česko U17
Striedajúci hráč: Dominik Pech
46'
Roman Mokrovics
Česko U17
Striedajúci hráč: Vojtěch Hranoš
46'
Gól z hry
Vojtěch Hranoš
Česko U17
Gól z hry
50'
54'
Vlastný gól
Pavol Kuťka
U17
Vlastný gól
62'
František Kóša
U17
Striedajúci hráč: Bastian Patzak
62'
Samuel Šarudi
U17
Striedajúci hráč: Tomáš Jurišta
62'
Adam Lami
U17
Striedajúci hráč: Adam Baláž
David Hájek
Česko U17
Striedajúci hráč: Daniel Rus
64'
Česko U17
Striedajúci hráč: Šimon Tesář
64'
Samuel Pikolon
Česko U17
Striedajúci hráč: František Herák
68'
72'
Bastian Patzak
U17
Faul
82'
Róbert Petruška
U17
Striedajúci hráč: Alex Dovičák
Mikuláš Konečný
Česko U17
Faul
84'
86'
Alex Dovičák
U17
Faul
86'

6
84'
15
Petr Kubín
20
Daniel Bouchner
9
David Hájek
64'
18
Jan Feit
5
Lukáš Saal
46'
19
46'
12
68'
14
Gól z hry - 17'
64'

Adam Lami
62'
6
Matej Bukovčan
7
86'
10
Rastislav Korba
11
82'
14
Pavol Kuťka
Vlastný gól - 54'
17
62'
19
62'
20
Nino Žiga

Náhradníci

12
Marek Petrúfka (GK)
3
86'
5
Adam Baláž
8
Šimon Faško
9
72'