U17 – Slovensko – Srbsko 2:0

Utorok, 24.9.2024 17:15 | Posledná aktualizácia 24.9.2024 17:21
Radosť kapitána Adama Rajnohu po strelení gólu v priateľskom zápase Slovensko U17 – Srbsko U17 v Senci (24.9.2024)
autor: Jakub Homoľa, zdroj: SFZ

SENEC (SFZ) – Futbalová reprezentácia do 17 rokov vyšla z prvého z dvojice prípravných zápasov proti srbským rovesníkom víťazne. Zverenci trénera Martina Žambu uspeli v Senci pomerom 2:0, keď o presné zásahy sa postarali Adam Rajnoha a Dominik Pecsuk.

Sedemnástka sa už od úvodných minút zápasu prezentovala aktívnou hrou, územnú prevahu v prvej štvrťhodine však ešte nezužitkovala na gólovú príležitosť. Na opačnej strane Srbi z prvej vážnejšej útočnej akcie pohrozili, no Mirkovićova strela z druhej vlny šla nad. V 21. minúte sa už skóre zápasu menilo. Mateášov rohový kop brankár Srbov Bogdanović podbehol, lopta sa na druhej žrdi dostala k voľnému Adamovi Rajnohovi a kapitán Slovákov poľahky poslal svoj tím do vedenia. Protagonisti úvodného presného zásahu mali v 25. minúte prsty aj v ďalšej príležitosti, aj keď tentoraz v opačnom garde. Rajnoha centrom našiel úplne voľného Mateáša, no jeho strelu Bogdanović zlikvidoval. V 34. minúte však srbský brankár nemohol mať úplne čisté svedomie. Strieľaný center Dominika Pecsuka totiž podcenil a lopta z kopačky slovenského krídelníka skončila za jeho chrbtom v sieti – 2:0.

Slovenskí reprezentanti pokračovali v kvalitnom výkone aj po zmene strán. Dôkazom toho bola 69. minúte, keď po Jenčušovom rohovom kope sa lopta odrazila na Mateáša, ktorý z hranice päťky z voleja v čistej gólovej príležitosti strieľal, no Bogdanović sa proti jeho pokusu vyznamenal. V 72. minúte mohli Srbi znížiť, keď na pravej strane ostal voľný Radović, Královič však výborným zákrokom svoj tím podržal. Sedemnástka dvojgólové vedenie napokon udržala až do konca zápasu. Nič na tom nezmenila ani situácia z nadstaveného času, keď sa po Đurovićovom priamom kope presadil Ibrović-Fletcher, no jeho presný zásah pre ofsajd neplatil.

Nadviazať na utorkové víťazstvo bude môcť reprezentácia do 17 rokov už vo štvrtok, keď je od 11.00 hod. na programe v Národnom tréningovom centre v Senci odveta.

Martin ŽAMBA (tréner U17): „Chlapcov musím hlavne za predvedenú hru dnes pochváliť. V prvom polčase sme vysokým pressingom a dobrým re-pressingom po strate lopty držali súpera na dištanc. Okrem dvoch strelených gólov sme si dokázali vypracovať minimálne jednu nebezpečnú situáciu. Po zmene strán treba, samozrejme, uznať aj kvalitu súpera, ktorý ukázal svoje silné stránky. Na druhej strane aj v druhom polčase sme boli schopní si vypracovať dve čisté šance. Chalanom slúži ku cti, že proti takému silnému súperovi ako sú Srbi, dokázali vyhrať bez inkasovaného gólu.“